Hani CHP ekonomik proje üretemezdi…?

Günlerdir beklenen CHP’ nin büyük100 yılın projesini Kemal Kılıçdaroğlu video görüntüsü ile açıkladı. Avrupa, Asya, Afrika arasında dünyanın Lojistik merkezi olarak kurulacak yeni bir kent ile hizmet sektöründe devrim yaratacak Megakent Anadolu’nun ortasına kurulacak
CHP’nin kadrolarının iktidar olmaya hazır ve yeterli olmadığını iddia eden rakiplerine Kemal Kılıçdaroğlu 100 yılın projesi olarak nitelenen Merkez Türkiye Projesi ile çok önemli bir yanıt verdi.
Emekliye 2 maaş, Asgari ücret bin 500 lira olacak diye açıklanan seçim vaatlerini CHP dev bir proje ile açıkladı.
Megakent projesi etap etap yapılarak 2035’e kadar Türk ekonomisine milyarlarca dolar kazandıracak Merkez Türkiye Projesi için özel yasa çıkarılacak.
TOBB gibi ekonomi ile ilgili tüm kuruluşların proje içinde olması sağlanacak ve 200 milyar dolara mal olacak. 40 milyar doları kamu, 160 milyar doları özel sektör tarafından karşılanacak.
Yıllardır CHP’nin Türk halkına hatta Türk seçmenine heyecan yaratacak proje oluşturamadığını vurgulayan rakipleri ve AK Parti bakalım Merkez Türkiye projesi için neler söyleyecekler.
Kılıçdaroğlu küresel ekonomi açısından da çok büyük önemi olacak Merkez Türkiye projesinin yıllık 147 milyar dolar getirisi olacağını vurgularken 250 bin kişiye iş imkânı yaratacağını açıkladı.
Megakent akıllı kent olarak temiz güneş enerjisi ile hayata geçecek ve Merkez Türkiye projesi sadece CHP için değil Türkiye için ekonomisi için gerçekten büyük önem taşıyor.
CHP bu projesi ile Türk halkına ve seçmenine, “ İşte Türkiye için CHP’ nin dev ekonomik projesi” diyebilecek ve yıllardır öne sürülen, “ CHP’nin ekonomik projesi yok ekonomiyi yönetemez” iddialarını da çürütmüş oldu.