Afrin’de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu

Temsili şehit resmi

Afrin’de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu.

Terör unsurlarından temizlenen Afrin’den kaçan teröristlerin tuzakladığı El Yapımı Patlayıcı’nın (EYP) infilak etmesi sonrası 2 kahraman askerimiz şehit oldu.

Afrin’de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu. “Değerli basın mensupları” başlığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan resmi açıklamada şu bilgiler verildi:

TSK BİLGİLENDİRME

Afrin'de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu
Afrin’de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 26 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.

Saygılarımızla…

Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı”

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMASI:

Bozdağ, Çankaya Köşkü’nde, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Zeytin Dalı Harekatı’nda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu 3755 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

282’si köy, 50’si kritik nokta olmak üzere 332 bölge kontrol altına alınmıştır.” dedi.

 

The post Afrin’de bombalı tuzak 2 kahraman askerimiz şehit oldu appeared first on Sonsöz Gazetesi • Haberler, Güncel Haberler • Ankara Yerel Gazete.

Source: Orhan Uğuroğlu Sonsöz Yazıları