Ah, Uğur Mumcu’yu keşke dinleseydiniz

Faili meçhul menfur bir saldırıya kurban giden Gazeteci Yazar Uğur Mumcu 1993 yılında, “tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra General vs. olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar” diye yazmıştı.
23 sene önceki bu öngörü merhum meslektaşım ve Deneme Lisesinden abim Uğur Mumcu’yu haklı çıkardı.

İstihbarat örgütlerimiz bile bu öngörüye sahip değilken araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun bu sözleri hiçbir iktidar tarafından dikkate alınmadı.
FETÖ adlı Fethullah Gülen terör örgütünün 1980’li yıllardan bu yana gerek polis, gerek asker, gerek siyaset, gerek bürokrasi, gerek medya ve gerekse İş dünyasında nasıl örgütlendiği ve amacının Türkiye Cumhuriyetini yıkmak olduğu 15 Temmuz darbesi ile ortaya çıktı.
Mekânın Cennet ruhun şad olsun usta gazeteci merhum Uğur Mumcu.
HADİ UĞUR ABİMİ DİNLEMEDİNİZ
Ey siyasetçiler madem Uğur Mumcu’yu dinlemediniz, uyarısını dikkate almadınız bari dün yayınlanan, “ terörist Gülen ile müttefik Amerika” yazımı dikkate alın.
Bu Amerika dünyada terör olaylarını başlatan, terörist guruplara destek veren bir ülkedir.
Türkiye PKK terör örgütünün uzantısı PYD adlı terör örgütünün ipliğini pazara çıkarır ama işbirlikçisi Amerika, “hayır bizim müttefikimiz” der.
Hoppala…
Türkiye 15 Temmuz’da darbe girişimi yaptı FETÖ 1 numaralı sanık Fethullah Gülen’i bize iade edin” der, Amerika müttefiki Gülen için, “ vermem der.
Dün vermeyeceğini yazdım ki bugün teyidi yani doğrulaması Amerika’dan geldi.
ABD Dışişleri Sözcüsü Mark Toner, Türkiye’nin Gülen’in iadesi için gönderdiği belgeleri incelemeyi sürdürdüklerini ancak gelen belgelerin resmi bir iade talebi sayılamayacağı ifadesini yineledi.
Bu Amerika Türkiye’nin değil terör örgütlerinin müttefikidir.
Nuri Kayış’ın yazdığı gibi, “bırak Amerika’yı, Rusya’ya bak” sözü Türkiye için artık önemli bir slogan olmalıdır.
Türkiye Gülen’in iadesi için 85 kutu belge gönderdi Amerika’ya.
Değil 85 kutu, 8 bin 500 kutu belge göndersek Amerika vermez, veremez.
Çünkü ortak yürüttükleri casusluk faaliyetlerinin ortaya çıkacağından korkar.