Ak Parti samimi mi?

CHP İLE KOALİSYON ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYOR AMA
Üst üste gelen terör olayları, sınır ötesi PKK ve IŞİD operasyonları, altın ve dövizde yükselme, borsada düşüş ve koalisyon kurma çalışmalarının kaplumbağa hızında yürümesi akıllara, “AK Parti oyalıyor, hedefi erken seçim mi?” sorusunu getiriyor.
Aslında CHP kanadının koalisyon çalışmalarında AK Parti kurmaylarının samimi olup olmadıklarını fark edip etmediklerini araştırdım.
CHP kurmayları, “AK Parti heyeti görüşmelerde erken genel seçimi düşündüklerine dair bazı emareler, oyalama değil ama geciktirmeye yönelik tavırlar sergiliyorlar” dediler
Koalisyon çalışmalarına Türkiye’nin erken seçime gitmemesi ve vatandaşların 7 Haziran’da verdiği “koalisyon” mesajı doğrultusunda AK Parti ile çalışma heyetinde iyi niyetle konuları terk tek ele aldıklarını belirten CHP heyetinden adının açıklamasını istemeyen milletvekili, “ CHP olarak masadan kalkan taraf biz olmayız. Koalisyonun kurulması için partimizin belirlediği 14 önemli ilke konusunda hassasiyetimiz belli” diye konuştu.
AK Parti heyetinin de koalisyon çalışmalarında parti ilkelerini ve hedeflerini ortaya koyduğunu belirten CHP kurmayı, “ sözcülerin açıklamaları çerçevesinde çalışmaların 2 günde bir yapıldığını bu sürecin hızlanması konusunda her iki partiden de bir talep olmadığını vurguladı.
Koalisyon çalışma heyetinin nihai raporunun her iki partinin Genel Başkanlarına sunulacağını belirten CHP’li heyet üyesi, “hedef 4 yıllık bir koalisyon mu?” soruma, “evet her iki parti heyeti de koalisyon kurulması durumunda 4 yıl süre ile uyumlu bir hükümet ile başta Anayasa olmak üzere ülkenin sorunlarına kalıcı çözüm üreten oluşum hedefliyoruz.” Diye yanıt verdi.
Bu durumda eğer AK Parti’nin “erken seçim” gibi bir niyeti yoksa AK Parti-CHP koalisyonun geç de olsa kurulması ve hatta kalıcı bir çözüm hükümet için çaba gösterildiği anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir