AK Parti’nin açmazı 4 ismin ihraç edilmemesi

AK Parti’nin açmazı ve Fethullah Gülen (FETÖ) terör örgütü ile mücadelede çok radikal kararlar alan AK Parti’de yaşanan sıkıntıları duayen siyasetçi ve eski bakan açık seçik ortaya koydu.

Yorum yapmadan adının açıklanmasını istemeyen duayen siyasetçinin sözlerini madde madde yazayım:

AK Parti’nin açmazı konusunda tespitler

– “Asker, polis, memur, hâkim, savcı, öğretim üyesi, öğretmen, memur birçok FETÖ yandaşı işten atılıyor, gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Doğru yapılıyor.

– Özel sektörde de FETÖ’cü olan iş adamları ayni muameleye tabi tutuluyor. Şirketlerine kayyum atanıyor, TMSF’ye devrediliyor. Doğru yapılıyor.

– FETÖ tetikçisi medya kapatılıyor, gazetecilikle ilgisi olmayan tetikçi isimler gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Doğru yapılıyor.

Ak parti'nin açmazı bünyesindeki 4 önemli ismin partiden ihraç edilememesi
Ak parti’nin açmazı bünyesindeki 4 önemli ismin partiden ihraç edilememesi

– 15 Temmuz’dan bu yana kaç gün geçti ama darbe girişimine kalkışanlar ve Fethullah Gülen hakkında Amerika’ya henüz dosya gönderilmemiş.

Peki, 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ örgütü tarafından yapıldığına ilişkin bu kadar belge ve bilgi varken neden hala bu dosyalar hazırlanmamış?

Bu dosyalar henüz verilmemişken Amerika’ya Joe Biden ve Barack Obama’dan Gülen’in iadesini istiyoruz. Bu dosyaların hala bitmemiş ve gönderilmemiş olması hatadır.

– Bugün FETÖ ile mücadele bu kadar set ve gerekli şekilde yapılırken vatandaşın ağzındaki soru şudur: ‘AK Parti’deki FETÖ’cüler neden ellenmiyor?’

– Ayrıca AK Parti teşkilatında da Gülen’e yakın bu isimlerin partiden ihraç edilmesi talebi var ama bunu yönetimine karşı seslendiremiyorlar”
İşte bu noktada, “Sayın Bakan kimler bunlar isim vermezseniz haber olmaz ki. AK Partililerin dahi istemediği bu isimleri açıklar mısınız? ” diye sordum.

Aktif siyaseti bırakan eski AK Partili bakanın açıkladığı isimler şöyle:

1- Abdullah Gül,

2- Bülent Arınç,

3- Sadullah Ergin,

4- Hüseyin Çelik

Duayen siyasetçi, “AK Parti 15 Temmuz sonrası çok büyük bir destek kazandı vatandaşlardan.

Bu desteğin devamı için kendi bünyesinde de temizlik yapması gerekir. İşte bu temizliği yaparsa bilin ki AK Parti 2019’da yapılacak 3 seçimi de kazanır.” Diyerek sohbetimizi noktaladı.

Şimdi duayen bakanın bu sözlerini değerlendirecek olursak görülecek ki artık AK Parti içinde huzursuzluk had safhada ve giderek patlamaya hazır bir bombaya dönüşmüş durumda.