Ankaralının sesidir SONSÖZ

Osmanlı Stadında 3-4 aydır maçlarda kullanılan ısıtma sistemi olduğunu Spor Yazarları elbette biliyorlardır.
Ancak bilinmeyen bu ısıtma sisteminin 3 ayrı firma tarafından “numune” amaçlı kurulduğudur.
Bugün yapılacak ihalenin konusu da işte bu stadın ısıtma sistemlerinin kurulmasına ilişkindir.
Muhabirimiz Kemal Çeliker’in haberini görünce ortada anormal bir durum olduğu anlaşıldı.
Basın Danışmanı Avni Kavlak’ ı arayarak konuyu ilettim o da bana Fen İşlerinin telefonunu vererek orayı aramamı söyledi. Ben de gerek Fen İşleri Daire Başkanlığını, Gerekse Başkan Melih Gökçek’ i arayarak bu anormal durumun neden kaynaklandığını öğrenmeye çalıştım. Ancak geri dönüş olmadı.
İhaleye de çok az süre kaldığı için haberi bekletemedik. 3-4 gün önce muhabirimizin çektiği fotoğraf ile de haberi yayınladık.
Ankara Büyükşehir BELEDİYESİ Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar arayarak haberimizde yer alan açıklamaları yaptı ve Basın Açıklaması göndereceklerini söyledi.
Sözlerini ve resmi açıklamayı da Gazetemiz Etik Kurul üyelerine haberimizle birlikte gönderdim. Kurul üyelerinin dikkatlerini çeken 8 soruyu resmi açıklama ile birlikte bugün yayınladık.
Ankara Büyükşehir Belediyesinin icraatlarına ilişkin haberlerimiz önümüzdeki günlerde de Basın Meslek ilkeleri ile Sonsöz Gazetesi yayın ilkeleri çerçevesinde devam edecektir.
Sevgili okurlarımız bizim sizleri haber alma haklarına saygımız sonsuzdur. 46 yıllık meslek hayatımda “ 3-4 ay numune kurulumu “ ile ihaleye çıkıldığını sadece fuara katılan firmalara numune kurdurulduğunu ne duydum, ne de gördüm.
Yorum sizin…