Ayıp değil mi…?

EY BANKALAR; VATANDAŞTAN HAKSIZ PARA ALIRKEN İYİ DE GERİ ÖDEMEYE GELİNCE NEDEN YAN ÇİZİYORSUNUZ…?
VATANDAŞI YARGIYA GÖNDERECEĞİNİZE HAKLARINI MERTÇE ÖDEYİN
Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın’ın Gazetemizde yayınlanan kararı tüketici hakları açısından vatandaşların çok olumlu tepkisi ile karşılandı.
Medyanın görevi kuşku yok ki halkın haber alma hakkını gözeterek izlediği olayları objektif bir şekilde yansıtmaktır.
Son yıllarda üst üste alınan mahkeme kararları Bankaların vatandaştan aldıkları dosya masrafları ve komisyonların iadesini gerektiriyordu ve bu konuda da son noktayı Yargıtay koydu. Bankaların aldıkları haksız ve yasa dışı masraf ve dosya paralarını vatandaşa iade etmeleri gerekiyordu.
Ancak Bankalar kendi müşterilerine kolay yolu seçerek ödeme yapmak yerine onlara yargı yolunu göstererek ödemeleri yapmıyorlar.
İşte bu noktada Ziraat Bankası Genel Müdürünün yaptığı ve medyanın dikkatini çekmeyen açıklamasını gazetemizde manşet yaptık.
Bu haberde diğer Bankaların da benzer yolu izlemelerini önerdik. Şimdi görülüyor ki Hüseyin Aydın konuyu Bankalar Birliği’ne taşıyacak ve vatandaşın haklarını mahkemelere gitmeden geri almaları için karar alınmasını önerecek.
Ey Bankalar; bu kararın alınmasını beklemeyin, müşterilerinizden yasa dışı aldığınız paraları ödemeye Ziraat Bankası’nın yaptığı gibi başlayın.
Müşterilerinize saygı duyun…