Başbakan Davutoğlu’nun Zafer Bayramı Mesajı

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: ŞER ODAKLARIYLA MÜCADELE İSTİKLAL VE İSTİKBAL DAVAMIZIN ŞARTI

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülkenin birlik bütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadele etmeyi istiklal ve istikbal davamızın şartı olarak gördüklerini belirterek, “Türkiye’yi bir yönetim ve güvenlik zafiyetiyle karşı karşıya getirmeyecek şekilde ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için mücadele ediyoruz. Terör örgütlerine ve cinayet şebekelerine karşı yürüttüğümüz mücadele, vatandaşlarımızın hayat hakkına, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik tehditlere karşı istiklal ruhumuzun tezahürüdür” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 30 Ağustos 1922’nin, kahraman ecdad tarafından gerçekleştirilen büyük istiklal mücadelesinin zaferle tamamlandığı gün olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, “Bu zafer, bağımsızlık ve vatan şuuruyla temayüz eden millet ruhunun tarihimizdeki en görkemli örneklerinden biridir. Emperyalist saldırılar karşısında milletimizle birlikte kahraman ordumuzun sergilediği cesaret ve fedakârlığın, düşmana karşı milletçe yekvücut mücadele etmenin destansı belgelerindendir.
Bu büyük zaferle birlikte vatan toprakları bir defa daha Türk milletinin kaderiyle bütünleşmiş, akabinde Türkiye Cumhuriyeti vücut bulmuştur” dedi.
Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin, milletin en zor şartlarda bile tek yürek, tek millet halinde mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya gösterdiğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, “Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. 30 Ağustos zaferiyle taçlanan bu sağlam ruh ve şuur, inanıyorum ki milletimizi diri tutmaya ve bütün canlılığıyla geleceğimizi ihya etmeye devam edecektir” dedi. Başbakan Davutoğlu mesajına şöyle devam etti:
“İstiklal mücadelemizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği medeniyet iddiamızı gerçekleştirmek için azim ve kararlılıkla mücadeleye devam ediyoruz. Türkiye’yi evrensel demokrasi ilkeleriyle uyumlu, vatandaşlarının yüksek hayat standartlarına sahip olduğu, bütün ayırımcı uygulamalardan tamamen arınmış, tüm vatandaşlarının özgürce, emniyet, huzur ve güven içinde yaşadığı güçlü bir dünya ülkesi haline getirme kararlılığımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin birlik bütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadele etmeyi istiklal ve istikbal davamızın şartı olarak görüyoruz.
Türkiye’yi bir yönetim ve güvenlik zafiyetiyle karşı karşıya getirmeyecek şekilde ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için mücadele ediyoruz. Terör örgütlerine ve cinayet şebekelerine karşı yürüttüğümüz mücadele, vatandaşlarımızın hayat hakkına, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik tehditlere karşı istiklal ruhumuzun tezahürüdür.”
Herkesin emin ülkenin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçlerin daima devleti bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacağından emin olmasını isteyen Başbakan Davutoğlu, “Türkiye’yi kirli hesaplarla, şiddetle, terörle, tedhişle zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır. Her kayıt ve şartta bütün sorunlarımızın demokrasi ve hukuk zemininde çözülmesi için samimiyetle ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’yi 21. asrın güçlü, ileri devletlerinden biri haline getirmek için büyük emekler sarf ediyoruz.
Bütün vatandaşlarını hukuk ve adaletle kucaklayan büyük Türkiye hedefimize doğru milletçe yürüyoruz” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyeti demokrasiyle güçlendirerek milletin mutluluğunu artırmaya ve yaşanan arızi sorunları aşmaya bütün güçleriyle gayret gösterdiklerinden herkes emin olmasını istedi. Başbakan Davutoğlu, “Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanları ile bütün şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir