Bravo TED, bravo FOX

SOMA’NIN 1. YILINDA FOX TV VE TÜRK EĞİTİM DERNEĞİNDEN 186 ÇOCUĞA EĞİTİM GÜVENCESİ
Geçen yıl dün 301 işçimiz Soma’da maden kazasında şehit oldu. Kadınlarımız dul, çocuklarımız yetim kaldı anne babaların gözyaşları dinmedi. Televizyon yayınlarını izledim Devlet eli hala uzanmamış Soma’ya. Ama çocuklara uzanan çok önemli bir el var. Türk Eğitim Derneği ve FOX Televizyonundan.
Sosyal dayanışmanın zirve yaptığı olayların kuşku yok ki en önemlileri iş kazalarında toplu can kayıplarıdır. Geçen yıl 13 Mayıs’ta Türkiye çok büyük bir facia yaşadı. Tam 301 maden işçisi şehit oldu.
İçimiz yandı, kara yüzlü, kara elli, kara kıyafetli 301 maden işçisinin hayatını kaybetmesinin siyasi faturası açık kaldı, Türk halkı da karalar bağladı.
Dün 1. Yılında tüm haberleri tek tek izledim. Ne yazık ki devlet eli hala Soma’da mağdurlara uzanmamış. Bahşiş gibi sadaka gibi adı yardım olan para ödemeleri ve iş vaatleri var.
İşte bu acı durumu yazayım dedim ama sabah FOX TV’ nin Çalar Saat Programını Soma’dan canlı yayınla yapan İsmail Küçükkaya’yı izleyince hem FOX TV’ye hem de Türk Eğitim Derneğinden BRAVO diye haykırdım.
Türk Devleti bir yana Türkiye’nin dev holdinglerinden ses seda yok ama 2 dev FOX ve TED Elele vererek Somalı çocuklarımızın ki net rakamı da söyleyeyim 186 çocuğumuzun tüm eğitim giderlerini üstlenmişler.
Pehlivanoğlu’nun, “ 186 çocuğumuzun eğitim giderleri için hesaplara para yatırmakla kalmıyoruz. Uzman ekiplerimiz belli periyotlarla Soma’ya gidiyorlar. İki çocuğumuzu kendi okullarımıza aldık, ömür boyu okutacağız. Diğer çocuklarımızdan biri özel ilgisi doğrultusunda bu sene aşçılık okuluna, diğeri uzay kampına gidecek. Türk Eğitim Derneği olarak diyoruz ki biz hala onlarlayız, ya siz?” açıklamasını da yardımseverlere hatırlatıyorum.
FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner ile Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’nu yürekten alkışlıyorum.