CHP nasıl parti?

Yenimahalle Belediye Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Saray’da ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sert eleştiriyor ve kaçak saraya adım atmayıp boykot ediyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar sürpriz bir şekilde Kılıçdaroğlu’nun da izniyle bu boykotu deldi.
Siyasetin odağı kalbi siyasi partilerdir. Bu partiler, Genel Merkez yöneticileri ile, Milletvekilleri ile, Türkiye genelinde il, ilçe, belediye Başkanları ile Belediye Başkanları siyaset yaparlar.
Genel Merkez’in belirlediği siyaset tüm bu örgütler tarafından uygulanır.
Ancak CHP bu konuda farklı bir parti olarak dikkat çekiyor.
Genel Merkez Yönetiminin belirlediği, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile seslendirilen bu siyasi tavır ve uygulamalar bazen milletvekilleri tarafından bile çiğneniyor.
İşte Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması kararı son örnektir.
Kılıçdaroğlu’nun “kaldıracağız” kararına uymayan milletvekilleri oldu.
Anayasa Mahkemesine “gitmeyeceğiz” dedi Kemal Bey ama başvuran Milletvekilleri oldu.
Bu kez Genel Merkez ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Saray’a uygulanan Boykot bizzat Kılıçdaroğlu’nun izni ile delindi.
Ankara’nın en büyük ilçelerinde Yenimahalle’nin Belediye Başkanı Fethi Yaşar CHP’nin “Kaçak Saray” ilan ettiği Beştepe Külliyesi’ne giderek Erdoğan ile görüştü, el sıkışırken fotoğraf çektirdi.

Hem de bizzat Kılıçdaroğlu’nun verdiği izin ile görüştü.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denir ya ayni öyle oldu.

Genel Başkan’ın gitmediği kaçak saraya bir belediye başkanın gitmesi hiç de hoş değil.
Başkan Yaşar’ın gerekçesi de çok ilginç. Yaşar, “ Yenimahalle’nin sorunlarını çözmek için çalmadığım kapı kalmadı. Son çare olarak Cumhurbaşkanından yardım istedim” dedi.
Sayın Yaşar, “Eğer AK Parti bürokrasisi ve siyasetçileri Yenimahalle halkına yönelik projelerinize engel çıkartıyor, işleriniz halletmiyorlarsa, vatandaşa yapacağınız hizmeti engelleniyorlarsa çıkar Basın Toplantısı yaparsın.

AK Parti’yi eleştirir, engellemeleri halka şikayet eder Partine oy kazandırırsın. Yani AK Partinin vatandaşa hizmeti engellediğini anlatırsın.

Hatta Kılıçdaroğlu’da gelir AK Parti kadrolarını ve haksızlığı halka miting yaparak anlatır.
Kimi kime şikayet ettin ki Başkan?
CHP’yi hemen hemen her gün eleştiren ve tarafsız kalma yeminini çiğneyen Erdoğan değil mi?
Kemal bey, Fethi Bey bu yaptığınız siyaset değil.