Çok ağır utanç…

Devlet, Tunceli-Erzincan karayolu 7 gündür PKK’nın kontrolünde
Devletin her karşının güvenliğini sağlamakla görevli güvenlik kuvvetleri 7 gündür Tunceli-Erzincan “Devlet Karayolunda” güvenliği sağlayamıyorlar. PKK’nın 7 gün önce yol kesip araçları yakmasının ardından kapanan karayolu tuzaklanmış patlayıcılar bulunduğu gerekçesi ile hala açılamadı…
PKK’nın 35. Kilometrede kestiği ve patlayıcılar ile tuzakladığı Tunceli-Erzincan karayolu can ve mal güvenliği sağlanamadığı için 7 gündür trafiğe açılamıyor.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “teröristler, 4 TIR ile 1 iş makinesini ateşe vererek yakıp, karayoluna bombalı tuzaklar kurdu” denildi.
Valilik yolun ne zaman ve nasıl açılacağı şeklinde bir açıklama yapmazken Başkent Ankara’da da koalisyon çalışmaları ile yoğun siyasi gündem nedeniyle olsa gerek ne muhalefet ne de hükümet konuyu gündeme getirmiyor.
Peki, insansız hava araçlarımız, helikopterlerimiz, bordo ve mavi berelilerimiz, jandarmamız, polisimiz bu yolu geniş çaplı bir operasyon ile neden açamazlar ki?
Bu tüm güvenlik kuvvetlerimiz için gerçekten utanç verici bir tabloyu ortaya çıkarıyor.
Bu vatanın her bir karış toprağında güvenliği sağlamak için gerekirse canımızı verecek, şehit veya gazi olacağız.
Ancak 6-7 gün adı da devlet karayolu olan bir 137 kilometre uzunluğundaki yolun güvenliğini neden sağlanmıyor?
Neden geniş çaplı bir operasyon yapılamıyor?
Hükümet nerede?
Muhalefet nerede?
İşte Tunceli Valiliğinin yaptığı açıklama:
“Bazı basın ve yayın organlarında yer alan Tunceli Valiliği’nce Tunceli-Erzincan karayolu ulaşıma kapatıldı haberleriyle ilgili olarak; haberlerde bahsi geçen yol bölücü Terör örgütü mensuplarınca yakılan araçlar ve araçların yakıldığı yerde tuzaklanmış patlayıcıların bulunması nedeniyle ulaşıma kapanmış olup, vatandaşımızın can ve mal güvenliğine yönelik tehditlerin ortadan kaldırılarak yolun açılması ve güvenli ulaşımın sağlanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir