Faciayı o an yaşayan Spor Yazarımız Kemal Çeliker anlatıyor

Ankara’da Trem istasyonunun önünde meydana gelen ve 2 ayrı Bomba patlaması sonucu yaklaşık 30 kişinin hayatını kaybettiği, 150’ye yaralının olduğu yere ilk gidenlerden birisi de Spor Yazarımız Kemal Çeliker oldu. Çeliker yaşadıklarını anlattı:

” Ben 19 Mayıs dış sahalrdaki futbol maçlarını izliyordum. 3 kez üst üste bomba patlaması sesi duydum. Patlama neticesi havaya çıkan alev ve dumanın çok yakın olduğunu görünce o tarafa doğru koşarak gittim.

Karşılaştığım görüntülerden çok etkilendim. Etrafta polis ve ambulans daha yoktu. Gözlerim yaşararak daha doğrusu görüntüden çok etkilendiğim için ağlayarak ve istemeye istemeye fotoğraf ve video çekmeye başladım Ankara garının önünden.

Bir polis arabası geldi fakat orada hayatta kalanlar çok büyük tepki göstererek arabaya saldırdılar. Ön camı kırıldı, polis arabası geri geri giderken de havaya ateş ettiler.

Bu sırada maalesef çok büyük bir alana dağılan vücut parçaları vardı. yaralılar büyük bir acı içerisinde kıvranıyorlardı. Nasıl anlatayım bilmiyorum ki, çok ama çok acı ve üzücü görüntüler vardı.

Ambulans ve polis arabalarına ilaveten itfaiye arabaları da olay yerine gelmeye başladı.

Yaralılar ambulanslara alınırken büyük bir panik ve tepki oluştu. Cesetlerin üzerlerine pankartlar örtüldü.

Bir kaç soru sormak istediğim kişiler maalesef tepki gösterip büyük bir kızgınlıkla önlem alınmadığı için polisi eleştiriyorlardı.

Bu patlamayı Genel yayın koordinatörümüz Orhan Uğuroğlu’na haber vermiştim. Şimdi çektiğim fotoğrafları gazeteye ulaştırmak gerekiyordu. Ulus Metrosu kapatıldığından koşarak Atatürk Kültür Merkezi istasyonuna giderek gazeteye geldim.

Çok üzücü bir olayın tanığı oldum. Bir gazeteci oalarak bu sahneleri, yaşananları görmeye, fotoğraf ve videeo çekmeye meslek icabı mecburdum. Vicdanım el vermese de ölü ve yaralıları görüntülemek inanın çok ama çok zor oldu benim için.

Bu olayı yaşatanlar, bu terörü Başkent’e kadar getirenler, terörü destekleyen ülkelerin liderleri keşke bu görüntüleri görüp yaşasalardı. Bu bir insanlık dramıdır. Allah hepsini kahretsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir