Görmeyenler kandırılanlar

Diyanet İşleri emekli Başkanı Mehmet Görmez giderayak görmek istedi Fethullah Gülen ve cemaatinin içyüzünü.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Ağustos ayında Olağanüstü Din Şurası’nı toplayan Görmez, Türkiye’de yaşanan din istismarını görmek istedi ve Şura’da alınan karar doğrultusunda “Dini İstismar Hareketi FETÖ/PDY” raporu hazırlandı.
Görmez sonucu gördü ve emekli oldu.
Peki, Görmez’in 15 Temmuz’a kadar görmediği, Diyanet’in asli görevi olmasına rağmen Cumhuriyet’in yetkili ve tek Anayasal kurumu olarak görmediği mi yoksa görmek istemediği konu mu din istismarı?
Diyanet Fethullah Gülen’i 45 yıldır görmedi de başkaları gördü ve uyardı mı?
Evet.
Hulki Cevizoğlu gördü,
Yavuz Selim Demirağ gördü,
Zübeyir Kındıra gördü,
Yaşar Nuri Öztürk gördü,
Cemaatten ayrılanlar gördü ve hatta uyardı.
28 Şubat öncesi MİT gördü rapora bağladı,
Milli Güvenlik Kurulu okudu gördü,
Genelkurmay okudu gördü.
Ve top siyasilere geldi ki;
Cumhurbaşkanı gördü, Başbakan gördü, Adalet Bakanı gördü Milli Savunma Bakanı gördü, CHP başta tüm siyasi partiler gördüler.
Ama anlamazlıktan, görmezden geldiler ve “masum” dediler, oy deposu sandılar.
10 yıllar geçti Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu başta olmak üzere hiçbir kurum “din istismarı” konusuna el atmadı ya da atamadı.
2002’de göreve gelen AKP ise görmeyi bırakın sıkı bir işbirliği içine girdi. Sonunda “aldatıldım rabbim ve halkım affetsin” diye FETÖ’yü tamamen yok etme noktasına gelindi 15 Temmuz’da ise kahpe darbe girişimi önlendi.
Diyanet de “din istismarı raporu” yayınlandı FETÖ/PYD konusunda.
Peki, şimdi AKP hükümetine ve Diyanet’e, “din istismarı” konusuna düşen görev nedir?
Süleymancılar, Nakşibendiler, menzilciler, Evrenesoğlucular, Kırkıncı Hocacılar, İskenderpaşacılar, İsmail Ağacılar, Kadiri Muhammediyeciler, Halveti tarikatının Şabaniyecileri, Hizb’ut-Tahrirciler, Galibiler, İcmalciler, Cerrahiler, Uşşakiler, Tillocular, Hazneviler, Hakikatçılar, Nakşibendi Yahyalılar, Işıkçılar, Melamiler, Erenköy Cemaatcileri gibi belki de adlarını duymadığımız yüzlerce ya da binlerce cemaat ve tarikat için de “din istismarı” konusunda rapor hazırlanacak mı?
Bu cemaat ve tarikatların açtıkları yurtlar, okullar kapatılacak ya da Milli Eğitim Bakanlığına devir edilecek mi?
Yoksa yazmaya elim varmıyor ama başka FETÖ’lerin başka 15 Temmuz’lar yaşatmasına olanak sağlanacak mı?
Görmez hoca FETÖ gerçeğini Din İşleri Yüksek Kurulu raporu ile gördü ve Türkiye’ye gösterdi.
Varsa vatandaş olarak hakkım Görmez Hoca’ya ve Diyanete helal etmeye hazırım. Ama bir şartla ki o da Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye’deki tüm cemaat ve tarikatlar konusunda Milli Eğitim, Emniyet ve hatta MİT ile işbirliği çerçevesinde “din istismarları” raporları hazırlamasıdır.