Hedef sorunsuz harika Çankaya

Diğer meslekler gibi Siyasette de Baba mesleğini yapanlar vardır. Kimi başarılı olur, kimi ise başarısız. Bugün sizlere tanıtacağım Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen başarılı mı başarısız mı ben kararımı bu söyleşinin sonunda yazacağım sizler de okuyup karar vereceksiniz.

 

Başkan Alper Taşdelen’in babası Doğan Taşdelen 1989 ve 1994 yıllarında üst üste 2 dönem yani 10 yıl Çankaya Belediye Başkanlığı yaptı.
Ben de Çankaya’da doğup büyüyen bir gazeteci olarak diğer siyasetçileri ve belediye başkanları ile Doğan Taşdelen’i izledim. 1974 doğumlu Alper Taşdelen Babası Başkan olduğunda 15 yaşında idi. 25 yaşına kadar eğitimi sürerken babasının icraatlarını da izledi. 2014’de yerel seçimlerde CHP’den belediye Başkanı seçildi.
Başkanlığının 1. Yılına davetli idim ve yaptığı sunumu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile izledim.
365 güne sığdırılan icraatları görünce Kılıçdaroğlu’na, “ 7 Haziran seçimlerinde 550 tane Alper Taşdelen koyarsanız CHP tek başına iktidar olur” dedim.
Alper Taşdelen 2. Yılına yaklaşıyor ve kendisi ile hedeflerini konuştum.
ORHAN UĞUROĞLU: Başkanlık kolay mı?
ALPER TAŞDELEN: Çok büyük zorlukları var. Yılların biriken sorunlarını aşmak için çok çalışmamız gerekli. Zorlukları çalışarak aşıyoruz ama Başkanlık onurlu bir görev.
OU: Kaldırımlar, asfaltlar hatta yeni çöp konteynırları, yenilenen park alanları var da hedefleriniz neler?
AT: Yeni doğan Çankayalılara doğum hediyelerimizi veriyoruz. Buna ilave olarak “Çankaya’nın filizleri” projesini başlattık.
“Bir Öğrenci de Siz Okutun!” diyoruz Çankayalılara.
Hedefimiz “Çankaya’nın Filizleri” Projesi ile üniversite öğrenimini Ankara’da sürdüren öğrencilere burs imkânı sağlamaktır.
OU: Belediye kaynaklarından mı burs vereceksiniz?
AT: Hayır bu proje, ekonomik desteğe ihtiyacı olan ve burs kriterlerine uygun olan öğrencilerle Belediyemiz koordinasyonunda apartman, site yönetimi, işyerleri ve kişilerden sağlanacak burslar konusunda köprü vazifesi görecektir.
OU: Miktar belli mi?
AT: Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler, 10 ay boyunca 300 TL maddi destek alacaklar
OU: Burs verecekler Belediyeye mi para yatıracak?
AT: Burslar, öğrencinin şahsi olarak açtıracağı banka hesabına, projeye katkı sağlayan gönüllüler tarafından yatırılacaktır.
OU: Toplumsal büyük bir dayanışma projesi olarak gördüm. Sizi kutlarım. Bugün Apartmanlar, çok daireli siteler yaygınlaştı Bir daire ayda 5-10 lira verse bir milyon insanın yaşadığı Çankaya’da üniversite eğitimi gören çok sayıda öğrenci burs alabilir. Kutluyorum örnek bir proje
AT: Teşekkür ederim bir öğrenci yurdu inşaatımızın da sürdüğünü belirteyim.
OU: Başkan bu görüşmemizde mini bir söyleşi yaptık. 2016’da kapsamlı bir söyleşi yapmak isterim. 2 yıl bitiyor, kalan 3 yıl için ayrıca siyasi geleceğiniz için özetle neler söylersiniz?
AT: Şunu gördüm ki bir dönem Belediye Başkanlığı hedefleriniz gerçekleştirmek için yeterli değil. Sorunsuz harika bir Çankaya istiyorlarsa hemşerilerimiz, partimiz de uygun bulursa 2. Dönem aday olur ve bu hedefleri gerçekleştiririm.
OU: Çankayalı gazeteci olarak baban Doğan Taşdelen’in pabucunu dama attığını görüyorum ve şimdilik başarılı bir Belediye Başkan olarak sizi kutluyorum. Şimdilik dedim çünkü önünde 3 yılı aşkın bir dönem var. Bugüne kadar yaptığın icraatlar için başarılı dedim ama gelecek günler için bir vaadim yok. Yeni yılın kutlu olsun Başkan
AT: Sizin “başarılı” verdiğiniz notumu inanın bana “çok başarılı” ya çevirip Çankayalılardan da “takdirname” alacağıma inanıyorum. Ben de Çankayalılar adına size ve Sonsöz Gazetesi Çalışanlarına sağlıklı mutlu yıllar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir