İnsafınız yok mu?

Sonsöz Gazetesi ve FOX TV gündeme taşıdı, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da isyan etti:

HGS ve OGS’den kaçak geçişlerde uygulanan kat kat para cezaları CHP’nin de sabrını taşırdı. Kuşoğlu, “ Geçiş Ücretinin 10 katı ceza çok ağırdır, yüzlerce cezayı 2 yıl tebliğ etmeyip biriktirip vatandaşa toplu tebliğ etmek ise açıkça insafsızlıktır” dedi.

Vatandaşlardan gelen kaçak geçiş şikayetleri çığ gibi büyüyor. Hükümet kanadından ve bürokrasiden herhangi bir açıklama da gelmiyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlut Karakaya’nın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinden sonra CHP’de harekete geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu Sonsöz Gazetesinin ve FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın haberini dinlediğini belirterek, “ HGS ve OGS’lerdeki durum incelendiğinde görülecek ki, bir kez kartınızda bakiye yoksa bir hafta içinde de ödemezseniz geçiş ücreti 10 ile çarpılıyor. Bu da tamam ama size SMS e-mail ya da tebligat gibi bir uyarı gelmiyor. Siz para yatırdığınız zaman bu para 10 kat arttığı için o cezaya mahsup ediliyor ve sonraki geçişleriniz de hep kaçak hale geliyor” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün bu kaçak geçişleri zamanında vatandaşa yansıtmamasının da ikinci bir ceza olduğunu vurgulayan Kuşoğlu, “ Bu da yetmezmiş gibi yıllarca biriktirilen, idari para cezaları toplu halde bir yıllık, iki yıllık olarak vatandaşa tebliğ ediliyor” diye konuştu.

Kuşoğlu, “ 25-30 bin liraya ulaşan bu cezaları vatandaş ancak aracını satarak ödeyebilir. Bu yönetim anlayışı vatandaşı çok açık şekilde mağdur ediyor. Gerek Bakanlık, gerek Genel Müdürlük bu konuda sessiz kaldığına göre Sayın Başbakan’a öneriyorum: ‘ Bu cezaları, vatandaşların bu mağduriyetlerini ancak çıkaracağınız bir af halleder’ “ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir