İsmail Küçükkaya’ya korkunç saldırı var

Cep telefonu, e-mail adresi, banka, bilgisayar ve sosyal medya hesaplarının şifrelerini kırmak için çok yoğun baskı altında olduğunu söyleyen FOX TV’nin başarılı televizyon gazetecisi İsmail Küçükkaya Savcılığa başvuruyor.

Geçtiğimiz aylarda Paralel Yapı polisleri tarafından telefonları dinlenen gazeteciler arasında yer alan FOX TV Çalar Saat programını hazırlayan ve sunan İsmail Küçükkaya dün sabah yaptığı canlı yayında kişilik haklarına büyük saldırı olduğunu açıkladı.

Cep telefonu, e-mail adresi, banka, bilgisayar ve sosyal medya hesaplarının şifrelerini kırmak için çok yoğun baskı altında olduğunu söyleyen FOX TV’nin başarılı televizyon Gazetecisi Küçükkaya Savcılığa başvuracak.

Anayasa’nın kişilik haklarını, haberleşme özgürlüğünü güvence altına aldığını vurgulayan Küçükaya sürekli saldırıya uğramasının altında Aktroller adlı grubun olduğunu iddia etti.
Yayın sırasında iki kez sorunu anlatan başarılı gazeteci Küçükkaya Emniyet Genel müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığını göreve çağırarak,

“Bu saldırıyı yapanlardan şikayetçiyim. Daha önce de Paralel Yapı’nın telefonlarımı dinlemesinden dolayı şikayetçi oldum. Tüm vatandaşların Anayasal haklarını korumak devletin, devletin yetkili birimlerinin görevidir. Bir Kamu kuruluşunun bulunduğu binada faaliyet gösteren bu troller hakkında suç duyurusunda bulunuyorum”

diye konuştu.