İstanbul ve 31 ilde okullara kar tatili

İstanbul ve 31 ilde okullara kar tatili 31 Aralık Perşembe yılbaşı günü için Türkiye genelinde birçok şehirde okullar tatil ilan edildi.

İstanbul ve 31 kent ile Türkiye’de birçok yerde etkisi altına alan kar yağışının ardından okullar 31 Aralık Perşembe günü tatil edildi.

İstanbul ve 31 ilde okullara kar tatili. İstanbul’da gece de sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin tatili şöyle duyurdu:

“Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yoğun kar yağışı beklendiğinden 31.12.2015 Perşembe günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir.”

İstanbul ‘ da son durum

Son haber: THY İstanbul ‘ dan yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerinin çoğu iptal edildi. İstanbul ve 31 ilde okullara kar tatili öğrenci ve öğretmenleri sevindirdi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÖNLEMLER ALDI:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıyor. İstanbul’da bu akşamdan itibaren kar bekleniyor. Kar kalınlığının ortalama 20-25 santimetreye ulaşabileceği tahmin ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2015-2016 kış sezonunun sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldı. İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bu akşamdan itibaren ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçiyor.

İstanbul kar beyoğlu
İstanbul kar beyoğlu

İstanbul genelindeki 4 bin kilometrelik ana arterlerde yürütülecek karla mücadele çalışmalarında 1114 araç, 5 bin 450 personel görevli çalışılacak. 360 müdahale güzergahı belirlendi. 240 bin 605 ton tuz ve bin 290 ton solüsyon hazır. Köylerde kar küreme timleri görevlendirildi.

Kavşaklar ve ana arterlerden oluşan 250 noktaya 1 tonluk tuz bırakıldı. Kamu kurumları ile hastane okul, cami ve yurt gibi yerlere ise ihtiyaç halinde kullanılmak üzere 40 bin torba 25 kiloluk tuz konuldu.

Metrobüs yolu 32 araç ile ulaşıma açık tutulacak. Kamu kuruluşları, ana arter ve kavşaklara 25 kilogramlık 40 bin torba tuz, 250 yere de 1 tonluk tuz bırakıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Samsun’da 8 ilçenin tamamında, 2 ilçede ise bazı mahallelerinde okullar 1 gün tatil edildi.SAMSUN

Samsun Valiliği, kar yağışının etkili olduğu ilçelerden Alaçam, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, 19 Mayıs, Salıpazarı, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde eğitime 31.12.2015 Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde ise Tekkeköy ve Terme ilçelerinde yüksek yerlerde yer alan mahallelerdeki okulların tatil edildiği, diğer ilçeler için ise kar yağışının yoğunluğuna göre karar verileceği bildirildi.

Samsun merkeze bağlı Canik ilçesinde bulunan Canik Başarı Üniversitesi de öğrenci ve personele kısa mesaj yoluyla eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

Öte yandan elektrik akımında arıza olan 45 köy ile yolu kapanan 100’ün üzerindeki köy için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

ÇORUM

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.

SİVAS

Sivas ‘ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve Gölova ilçelerinde bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi.

Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla Akıncılar ve Gölova’daki ilk ve orta dereceli okullarda, bugün öğleden sonra ve yarın tam gün eğitimine ara verildiği belirtildi.

Kamuda çalışan hamileler ile engellilerin de bugün öğleden sonra ve yarın izinli sayılacağı ifade edildi.

ORDU

Ordu’da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

SAKARYA

Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

TOKAT

Tokat’ın Yeşilyurt, Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

KASTAMONU

Kastamonu’nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

KARABÜK

Karabük’ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

ERZURUM

Erzurum’un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek. Kaymakam Hayrettin Çiçek, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ilçe merkezi ve bağlı köylerde okullarda eğitime yarın ara verildiğini belirtti.

HAKKARİ

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

BOLU

Bolu’nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

 DÜZCE

Düzce’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullar perşembe günü tatil edildi.

KARAMAN

Karaman’da taşımalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.    Nevşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada, Nevşehir’de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Nevşehir Merkez başta olmak üzere Avanos, Acıgöl, Derinkuyu ve Ürgüp ilçelerinde ilk ve orta öğretim okulları bir gün süreyle tatil edildi.

RİZE

Rize’nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

GİRESUN

Giresun’daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

YOZGAT

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde de ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir