Kanlı imza

Çok kısa süreli Başkanlık döneminde dünyanın en tehlikeli ve güvenilmez liderleri arasına hızla giren Donald Trump Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınma kararına kameranın da yakın çekimi ile yarım sayfa büyüklüğünde dev kanlı imza attı.

Başkanlık döneminin 13. ayında ne yazık ki 13 rakamının uğursuzluğunu kanıtlayacak şekilde dünyayı kana bulamaya başladı.
Dünyanın yeni delisi milyar dolarlık şirketini yönetir gibi keyfi bir şekilde Amerika Birleşik Devletlerini yönetmeye, dünyayı hiç umursamadan kan gölüne çevirmeye ve onlarca ülkenin uyarmasını görmezden gelmeye devam ediyor.

6 Arap ülkesinin vatandaşlarına Amerika’nın kapılarını kapatan, PKK/PYD/YPG terör örgütünü bir devlet ordusu gibi silahlandırarak, on yıllardır dostu ve müttefiki olan NATO ortağı Türkiye’yi dışlayan ve Kudüs’ü İsrail’in resmen başkenti yapma kararına imza atan Trump dünyanın tepkisini de umursamıyor.
Amerikan Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı siyasi bir karar olduğu kadar dünyadaki Müslümanları ve Hristiyanları hiçe sayma ve 3 semavi dini birbirine düşürmeye neden olacak bir karardır.

Trump’ın attığı bu kanlı imza sonucunda daha ilk güm 2 Filisitinli hayatını kaybederken 95 Filistinli de yaralandı İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucunda.
Filsitinlilerin taşlı direnişine ağır silahlarla yanıt veren İsrail’in aşırı güç kullanan ordusu kadın, çoluk çocuk demeden havadan ve karadan saldırdı.
Dökülen ve inşallah dökülmez ama dökülecek bu kanların tel sorumlusu dünyanın yeni delisi Donald Trump’dır.
Bu deliyi durdurmak attığı kanlı imzayı ortadan kaldırmak için tüm ülkeler ayağa kalkmalıdır.
Bu kanlı imzaya tepki göstermeyen, iptali için çaba göstermeyen ülkelerin liderleri de en az deli Trump kadar sorumludur ve dökülen kanlardan dolayı vicdan azabı çekeceklerdir.

Bakın Amerikan başkanının bu kanlı imzası karşısında İslam ülkelerinin liderleri nasıl da göstermelik tepki gösteriyorlar.
Bu Arap ülkelerinin Amerika karşısındaki çaresizliklerini görünce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milletine armağanı olan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kıymeti nasıl ortaya çıkıyor değil mi?
İşte dünyanın yeni delisi Trump’ın bu kanlı imzasının kaldırılması için Türkiye dünyanınım batılı ve doğulu, İslam ve Hristiyan tüm ilkelerine önderlik etmelidir laik Müslüman dünyanın tek güçlü devleti olarak.

Avrupa Birliği ülkeleri, Çin, Rusya, Japonya, başta olmak üzere dünyanın her ülkesi İslam aleminin kutsal toprağı ve insanlığın ortak kültür mirası Kudüs’ü korumak, kan dökülmesini önlemek, terör örgütlerine gerekçe bırakmamak için işbirliği yapmalıdır.
Bu işbirliği ile sorumsuz, vicdansız kanla, canla beslenmek isteyen dünyanın yeni delisi Donald Trump’a geri adım attırmak attığı o kanlı imzayı yok hükmüne getirmek değil tamamen yok etmek için ortak tepki oluşturmak şarttır.
Dünyanın huzurunu bozmaya, Müslümanların kanını akıtmaya derhal amasız fakatsız son verilmesi için belki yarın, belki yarından da yakın dünyanın sağduyulu liderleri acilen harekete geçmelidir.