Kemal bey ile devam

CHP’DE MİLLETVEKİLLERİ, İL BAŞKANLARI VE DELEGELERİN KARARI
1 Kasım seçiminden bu yana CHP’nin teşkilat yapısında her seviyede partililerle konuştum. Genel kanı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran – 1 Kasım sürecinde başarılı bir tavır sergilediğidir.
CHP için Kurultay Partisi denir.
Evet, zor günler, sıkıntılı durumlar bu kurultaylarda atlatılır. Parti içinde dayanışma yenilenme, beyaz sayfa açma kurultaylar sayesinde olur.
Genel Başkanlığa aday olanlar öne çıkar, demokratik şekilde yarışılır ve kazananların etrafında bütünleşilir.
Bu yazdıklarıma sizler inanıyor musunuz bilemem.
Ancak ben inanmıyorum.
Çünkü CHP’de kurultaylar parti içi sorunlara katkı sağlamıyor, tam tersine küskünlüklere yansıyor ki bu durum teşkilatta çalışmama gibi bir sonuç doğuruyor.
CHP’nin % 24-25 seviyelerinde kalmasında elbette Genel Merkez yönetiminin de büyük rolü var.
Ancak üst üste seçimde gördük ki bütün yük Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerinde.
Evet, başlıktaki vurgulamaya dönersek CHP tabanı yani milletvekilleri, il Başkanlarının çoğu ve delegeler Kemal beyin 2 seçimdeki ve 2 seçim arasındaki performansını beğeniyorlar.
Yani genel kanı, “ Kemal bey ile yola devam” şeklinde.
Ancak taban Genel Merkezin hantallığından, çalışmayan teşkilatlara göz yumulmasından ve en önemlisi yurdun büyük bölümünde teşkilat / seçmen ilişkilerindeki başarısızlıktan şikâyetçi.
Diğer şikâyet konusu Genel Merkezin seçimden seçime CHP tabanına gitmesi ve 4 yılda bir yapılan seçimlerin arasında Genel Merkez ve Teşkilatların “uyku” modunda olması.
Sonuçta Kemal Kılıçdaroğlu’na düşen görev CHP tabanını oluşturan delegelerin il ve ilçe yönetimleri ile CHP’yi Türkiye Partisi yapma yolunda çalışması, hatta çok çalışması için güçlü bir Genel Merkez yönetimi oluşturmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir