KİM BU CC’LER..?

SAVCI PREET BHARARA TÜRKİYE SALLANIYOR AÇIKLAR MISIN?

CC1 – CC2 – CC3 – CC4 – CC5 ve CC6 Savcı Bharara’nın iddianamesinde yer alan ve isimleri gizli tutulan 6 çok önemli kişi. Bu şifreyi çözmek için siyasilerle, bürokratlarla konuştum. Onların çok önemli iddiasını yazımın içinde okuyacaksınız.

Savcı Preet Bharara’nın Reza Zarrab’a istediği 75 yıl hapis cezasına ilişkin iddianamesi çok önemli suçlamalar içeriyor.
Amerika’ya ayak basar basmaz tutuklanan ve kefalet talebi de reddedilen Zerrab Amerika’da, “ kara para aklama, rüşvet ve hileli bankacılık işlemleri” suçlamaları ile yargılanacak.
Biliyorsunuz bu iddialar dönemin 4 Bakanı, çocukları ve Halkbank Genel Müdürü hakkında savcılık soruşturmasına konu oldu. Görevden alınan savcının yerine atanan savcının takipsizlik kararının mahkeme tarafından onaylanması ile de dosya kapatıldı.
Hatta bununla da kalınmadı 4 eski bakan hakkındaki fezleke Meclis’te AK parti milletvekilleri tarafından aklandı, belgeler de imha edildi.
Dönemin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “ hükümeti devirmek için cemaat darbesi” olarak adlandırdığı bu operasyon Türkiye’de bitti ama…
Ama Amerika Birleşik Devletlerinde demek ki bitmemiş, kapatılmamış.
Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş ve kızları tatil için Amerika’nın Miami havaalanına indiklerinde FBI yani federal polis tarafından Zerrab gözaltına alındı.
Demek ki Amerika hukuk sistemi “Şerif” lakaplı savcı Prett Bharara’ya Zerrab ve işbirliği içinde olan kişi ve kuruluşlarla ilgili bir dosya hazırlatmış.
Dosya rafta beklerken FBI’da dosyada adı geçen kişilerin Amerika’ya gelmelerini beklemiş aylardır.
İşte 1 numaralı sanık Reza Zarrab bu dosya içeriğine bağlı suçlar nedeniyle Amerika’ya ayak basar basmaz tutuklandı.
Gelelim dosyadaki diğer gözaltına alınması beklenilen kişilerin adlarına.
Çok ilginçtir ki bu isimler;
CC1 – CC2 – CC3 – CC4 – CC5 ve CC6 kod adlı kişiler.
Bu 6 kişinin adlarını öğrenmek için çok sayıda eski Bakan, eski ve mevcut milletvekilleri, iş adamları, bürokratlar ile konuştum.
Ortaya çıkan isimler hakkındaki iddia şu şekilde oluştu:
CC1 – Recep Tayyip Erdoğan
CC2 – Zafer Çağlayan
CC3 – Egemen Bağış
CC4 – Muammer Güler
CC5 – Erdoğan Bayraktar ( Savcı Bharara’nın iddianamesinde adı olmadığını (!)
Açıkladı)
CC6 – Halkbank Genel Müdürü Süleyman Arslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir