Kurun koalisyonu

DAVUTOĞLU VE KILIÇDAROĞLU’NA SON ÇAĞRI
7 Haziran seçimlerinden bu yana Türkiye’de ve yurt dışında yaşanan olaylar gösteriyor ki Türkiye’yi zor günler zor kararlar bekliyor. Türkiye’nin güçlü bir hükümete ihtiyacı var. AK Parti ile CHP koalisyonu bu güçlükleri aşabilecek Meclis çoğunluğuna sahip olacak. İşte bu yüzden Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun birlikteliğe imza atmaları bekleniyor.
13 yıllık AK Parti iktidarının sona ermesi ve koalisyon kurulması zorunluluğunun ortaya çıkması 7 Haziran’da seçmenin verdiği önemli mesaj oldu.
AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu MHP ve HDP ile de görüştükten sonra koalisyon kurma amacı ile CHP ile ilk adımı attı.
İki partinin heyetlerinin görüşmeleri sona erdi ve gelinen nokta Genel Başkanlara sunuldu.
Her iki Genel Başkan partilerinin üst kurulları ile toplantılarını yaptı ve sonuçta en önemli buluşmanın bugün saat 18.00’de gerçekleşmesi için Kılıçdaroğlu’na davet Ahmet Davutoğlu’ndan geldi.
İşte bu noktada biz de her iki Genel Başkana son çağrımızı yapıyoruz:
Kurun koalisyonu ve Türkiye’nin geleceğine, sorunların aşılmasına imza atacak güçlü bir hükümeti Meclis’te oluşturun.
Bu koalisyon kurulur ise Türkiye rahatlar, sorunların çözümü kolaylaşır, gerek yurt içi gerek yurt dışından kaynaklı sorunlar hızla aşılır.
Eğer AK Parti-CHP koalisyonu kurulamazsa erken genel seçimin Meclis’teki mevcut tabloyu değiştireceğine siyasi otoriteler ihmal vermiyor.
Ayni siyasi tablo erken genel seçim ile yeniden ortaya çıkacak ise erken genel seçim yapmaya ne gerek var?
Ayrıca koalisyonun kurulmasına imkân vermeyen partilerin erken genel seçimde oy kaybetmesi de çok yüksek ihtimal.
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu siyaset inat kaldırmaz. Siyaset uyum ister, kavga istemez, siyaset güçlü hükümet ister, zayıf hükümet istemez.
Haydi, bugün atın imaları kurun AK Parti-CHP koalisyonunu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir