MHP’li Adan, “Yamalı bohça kabinesi”

MHP’Lİ ADAN: TÜRKİYE ‘YAMALI BOHÇA KABİNESİNE’ EMANET EDİLMİŞTİR

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Son Bakanlar Kurulu da Saray’a hizmet etmek üzere dizayn edilmiştir. Kabineden çok mektep kaçkınlarının toplandığı bir toplama kampına benzemektedir. Türkiye ‘Yamalı bohça kabinesine’ emanet edilmiştir” dedi.
MHP’li Adan yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye’nin özellikle seçim sonrasında Saray’ın ihtiras ve hedeflerine hapsedildiğini” savunarak, “Son Bakanlar Kurulu da Saray’a hizmet etmek üzere dizayn edilmiştir. Kabineden çok mektep kaçkınlarının toplandığı bir toplama kampına benzemektedir. Bu kadar çok mektep kaçkınının Türkiye’ye ne kazandıracağı meçhuldür. Türkiye ‘yamalı bohça kabinesine’ emanet edilmiştir. Bu kabine Milliyetçi Hareket Partisi’nin haklılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Seçimden sonraki süreçte partimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli üzerine oynanan bütün oyunlar boşa çıkarılmıştır. Partimizi bölücülerle aynı masanın etrafında buluşturmaya çalışanlar, bu hesap için bütün güçleriyle kamuoyunu manipüle edenler, maaşlı trolleriyle üzerimize saldıranlar, algı operasyonu yapanlar yanılmışlardır” dedi.
1 Kasım seçimlerinde de halkın bir kez daha AK Parti’ye “dersini” vereceğini ve son 13 yılın hesabını soracağını ileri süren Adan, “Bu hesabın içinde artık ihanet olduğu belli olan sözde çözüm süreci ve bu süreç sonucunda iyice palazlanan terör örgütünün milletimize çektirdiği acılar vardır. Bu hesabın içinde hemen her gün gelen ve artık gazete haberlerinde dahi yer verilmeyen şehit cenazeleri vardır. Bu hesabın içinde Habur rezaletinden Dolmabahçe’ye kadar uzanan ihanet vardır. Bu hesabın içinde sesleri kısılmaya çalışılan şehit yakınları vardır” ifadelerini kullandı.
-“17-25 ARALIK SOYGUNLARINDAN, SARAY SAVURGANLIĞINDAN KAÇIŞ YOKTUR”-
“Ayyuka çıkan yolsuzluklardan, 17-25 Aralık soygunlarından, Saray savurganlığından kaçış yoktur” diyen Adan şunları kaydetti:
“Sadece özelleştirmelere, faize ve varlık satışlarına dayalı ekonomi zihniyetinin milletimize olan ağır maliyetinden kaçış yoktur. İktidar gücüyle korkutulan, sindirilen ve söz söyleyemez hale getirilen sivil toplumun tepkisinden kaçış yoktur. Bizim üzerimize hesap yapanların kimlerle aynı masada buluştukları ortadadır. Zaten platonik aşk yaşadıkları bölücülerle nihayet resmiyette buluşmuşlardır. MHP’yi bölücülerle aynı resmin içine koymayı başaramayanlar, araya kaynattıkları mektep kaçkınlarıyla milletimizi kandıramazlar. Bu kabine sayesinde bölücülük AKP eliyle kurumsallaşmıştır. Devlet bölücülere teslim edilmiştir. Bütün bunlar milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir. Ve çok şükür bu süreçte davasından ödün vermeyen yegane parti Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur. MHP kalesini düşürmeye kimsenin gücü yetmemiştir, yetmeyecektir.” (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir