Neden herkes suskun?

Türkiye çok önemli, çok üzücü, çok gergin, çok sıkıntılı günler yaşıyor.

Terör zirvede, Dış Politika çöktü, Turizm iflas etti, Ekonomi durdu, Taraflı Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteriyor, MHP bölünmek isteniyor, çoğu Medya yandaş oldu.
Peki, TÜSİAD, TOBB, TESK, Meslek Odaları, Üniversiteler, Sendikalar, Vakıflar, Dernekler neredesiniz, neden tepki koymuyorsunuz, niçin susuyorsunuz, neden korkuyorsunuz?
Teröristler Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırılarını yapıyor, Şehir merkezlerinde canlı bombalarla, bomba yüklü araçlarla saldırıyor insanlıktan nasiplerini almamış kahpeler, alçaklar.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Polisi teröristleri yok etmek için çok büyük gayret sarf ediyor. Her gün üçer-beşer şehitler ve gaziler veriyoruz.
Türk siyaseti kilitlendi.
Tarafsızlık yemini eden Cumhurbaşkanı CHP liderini açıkça hedef gösteriyor ve Kılıçdaroğlu’na saldırılar başlıyor.
14 yıldır Türkiye’yi CHP’mi idare ediyor ki Şehit cenazelerinde bırakın çelenklerini Genel Başkan ve Ana Muhalefet Başkanına mermi atılıyor, saldırılıyor.
Hem de üstlerine polis tişörtü giyenler, Başbakan Binali Yıldırım ile sıkı fıkı olanlar bu saldırganlar.
MHP bölünmek isteniyor ki ilk seçimde barajı geçemesin ve oyları AK Parti’ye gitsin. Muhalif adaylara MHP Genel Merkezi etik dışı saldırı ve iftiralar yapıyor.
Siyasette algı operasyonu korkunç boyutta.
Dış Politikamız çöktü, Turizm bitti, Konut kredileri durdu, işsiz sayısı patladı, esnaf siftah yapamıyor, kent merkezlerindeki terör ticareti durdurdu.
İhracatımız düştü, yurt dışı mütahitlik hizmetlerimiz geriledi.
Peki, TÜSİAD, TOBB, TESK, Meslek Odaları, Üniversiteler, Sendikalar, Vakıflar, Dernekler neredesiniz, neden tepki koymuyorsunuz, niçin susuyorsunuz, neden korkuyorsunuz?
Medyayı saymıyorum bile.
Çünkü bir elin parmakları kadar kaldı tam bağımsız özgür medya.