Obama ile Fethullah arasında güçlü bağ

Amerika’ya yerleşen Hakan Şükür ile Beşiktaş’ı kutlayan Mahmut Altun
Fethullah Gülen’in Amerika’daki sağ kolu olarak bilinen ve Beşiktaş forması ile Şükür’ün yanında fotoğraf çektiren Altun’un Amerika Başkanı Barack Obama ile Fethullah Gülen arasındaki ilişkileri kuran en önemli kişi olduğu vurgulandı.

Fethullah Gülen cemaatinin mensubu ünlü eski milli futbolcu Hakan Şükür FETÖ operasyonları nedeniyle Türkiye’yi terk ederek Amerika Birleşik Devletlerine yerleşti.
Hakan Şükür’ün Amerika’daki ilk fotoğrafı Beşiktaş’ın Galatasaray’ı 1-0 yenmesinden sonra Fethullah Gülen’in sağ kolu Mahmut Altun ile ortaya çıktı.
Mahmut Altun’un da Amerika’da okulları ve Üniversitesi var. Amerika yasalarına uygun olarak eğitim veren bu okullar bilimsel derecelere de giriyorlar.
Mahmut Altun’un Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile de yakın ilişki içinde olduğu ve Fethullah Gülen’in de bu sayede Amerika Başkanının desteğini kazandığı vurgulanıyor.
Cemaatin Santa Clara’daki Pacifica Institute adli derneğinin dış ilişkiler sorumlusu olan Mahmut Altun 2012 yılındaki Başkanlık seçimlerinde de Obama’nın seçim kampanyasında yer alarak aktif çalışma yapmıştı.
Türkiye’de savcıların 1 numaralı sanık olarak iddianamelerinde yer alan Fethullah Gülen hakkında “yakalama” kararı bulunuyor ama hakkında henüz kesinleşmiş bir yargı kararı bulunmuyor.
Gülen’in sağ kolu Altun ile Beşiktaş’ı kutlayan Şükür Twitter hesabından şunları yazdı:
“Galatasaray şampiyonluğu dışında benim için hiç bir şampiyonluk sevinç vesilesi değildir. Ama Şenol hocama şampiyonluk yakışır.
Şampiyonluk yarışı Matematiksel olarak bitmese de Şenol Hoca’mı ve Beşiktaş’ı Lig’de oynadıkları üretken futbol için tebrik ederim.”