Sağlık bakanının sağlıksız kararı

9,172,351 LÖSEV gönüllüsü bağışçı Lösemi hastaları için Ankara-İncek’te modern techizatlara sahip harika bir hastane kurdu, Lösev ruhsat için Sağlık bakanlığı’na başvurdu ancak Sağlık bakanı her yıl 200 bin Lösemi hastasına hizmet verecek hastaneye ruhsat vermiyor.
17 bin 90 Kayıtlı Hasta için 9,172,351 kişiden oluşan LÖSEV Gönüllüleri bağışlarıyla 250 milyon dolar toplayarak LÖSEV Hastanesini kurdular… Sadece 1 kişi, evet O’da Sağlık Bakanı olan kişi, 3 özel hastanesi olan kişi, “Ruhsat vermem de vermem” diye tutturuyor… Ey Sağlık Bakanı, beybabanın bir hakkını, bir eşyasını değil, devletin ruhsatını vereceksin, vermek zorundasın…
Türkiye’de çok garip kararlar sık sık gündeme geliyor. Son günlerin en garip kararı ise Sağlık Bakanından geldi.
Hastalarından tek bir kuruş almadan ücretsiz tedavi hizmetleri veren LÖSEV aylardır Sağlık Bakanlığından ruhsat bekliyor.
Sağlık Bakanlığı hastane ruhsatlarını hiç mi vermiyor?
Hayır, veriyor, örneğin, Acıbadem, Medicana, Liv Hospital, Medical Park gibi ticari özel hastanelerin ruhsatlarını Sağlık Bakanlığı verdi, ayni ruhsat içinde ikinci, üçüncü hastanelerinin açılışlarına da izin veriyor. Bu hastanelerde parayı bastıran muayene ve tedavi oluyor.
Lösev ise lösemili hastalara ister çocuk, ister yetişkin bedava hizmet veren ve gönüllüleri ile bağışçıları tarafından maddi, manevi katkıları ile 250 milyon dolar harcanarak Lösev hastanesi kurdu. 10 Mayıs’ta açılacak hastane için Sağlık Bakanı ruhsatı maalesef hala vermedi.
Ey Sağlık Bakanı, beybabanın bir hakkını, bir eşyasını değil, devletin ruhsatını vereceksin, vermek zorundasın…
Müezzinoğlu İmam Hatip Mezunu olduğuna göre bilmen gerekir ki hayatını kaybedecek her lösemili çocuğun vebali senin olacaktır.