Şehit haberleri magazin olmasın

Genelkurmay bazı Televizyon ve Gazete haberlerinden çok şikâyetçi
Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırımızın güvenliğini sağlamak için sınır ötesi harekâtını başarılı ile sürdürürken bir yandan da kahpe, kalleş PKK’yı yok etmek için şehitler, gaziler veriyor.

Güneydoğu ve doğu illerinde canlı bombalar, bomba yüklü araçlar, yollara ve menfezlere tuzaklamalar yapan teröristler için operasyonlar bütün hızıyla devam ediyor.
Kahraman askerlerimiz polislerimiz şehit oluyor gazi oluyor.
Ne için?
Vatanımızın bölünmemesi için elbette.

Peki, ordumuz ve polisimiz Türk halkının güvenliği ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bu mücadeleyi yaparken kahramanlarımıza medya olarak yeterli desteği veriyor muyuz?
SONSÖZ ve YENİÇAĞ Gazeteleri olarak büyük bir sorumluluk içinde yayın yapıyoruz.
Ancak bazı televizyon kanalları ve bazı gazeteler maalesef duyarlı davranmıyorlar.
Genelkurmay kaynakları haklı olarak şikâyetçiler.

İşte bu şikâyetler:

Bazı televizyon kanalları habercilik adına yalan yanlış bilgileri SON DAKİKA diye veriyor. LÜTFEN mesajla sorun teyit alın. Elli çeşit rakam havalarda uçuşuyor. Biri 136 diyor, diğeri ondan birkaç fazla söyleyeyim de ben daha iyi habercilik yapayım diyor uçuyor da uçuyor.
Nasıl 136 veya 147 rakamını buluyorsunuz bunu anlamıyoruz. Orada mısınız? Oradakilerin bile böyle net bir rakam vermesi mümkün değil. 136, 146 gibi rakamlar gerçek dışı, uydurma rakamlardır.
Şehitler veriyoruz. Magazin haberciliğine döndürmeyin lütfen. Lütfen resmi açıklamaları esas alın, yetkililere sorun ve doğruları öğrenin.
Doğru bilgileri alıp sadece bu bilgileri veren sorumlu yayıncılara da teşekkür ederiz.
Bu şikâyetlere katılmamak, 47 yıllık gazeteci olarak üzülmemek mümkün mü?
Ey televizyon ve gazete yöneticileri terörle mücadeleyi magazinleştirmek, yalan, yanlış haberlerle izleyicilere iletmek son derece büyük hatadır.
Bu haberler hem güvenirliğimizi sarsar hem de terörle mücadeleye zarar verir.
Genelkurmay kaynakları haklı lütfen sorumlu yayınlar yapın.