Şehitlerimizi tek kelime ile anmadı

Başbakan Davutoğlu, “Yeni Türkiye Yolunda” konuşmasında 2 bin 736 Kelime kullandı ama

8 Ayda verdiğimiz şehit sayısı 400’e yaklaştı. Kahraman askerlerimiz, kahraman polislerimiz her gün şehit oluyorlar. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, vatanı, bayrağı bizlerin özgürlüğü için Şehit oldular, olmaya da devam ediyorlar. Bu mudur Başbakan’ın göstereceği vefa?
Diyebilirsiniz ki “Mart ayı konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu neler söyledi de Şehitleri anmadı? “Başbakanlık resmi web sayfasından aldığım metni dikkatle kelime kelime okudum inceledim.
Şehit subay ailesi ile canlı yayında taziye şovu yapan, gülerek de bunu açıklayan Davutoğlu “Yeni Türkiye Yolunda” Mart ayı konuşmasında tam 2 bin 736 kelime ile görüşlerini ifade etti.
Çok dikkatli dinledim ve resmi web sayfasından okudum. Başbakan 15 kez terörden bahsetti. Ankara ve İstanbul’daki patlamalarda hayatlarını kaybedenlere “Allah’tan rahmet” diledi. Hükümet icraatlarını anlattı, konuştu, konuştu ama tek bir kelime bu ülke için Şehit olan kahramanlarımızdan söz etmedi. Kederli ailelerinden tek bir kelime etmedi.
Başbakan söylemedi ama ben söyleyeyim:
Ey Şehitlerimiz mekanlarınız Cennet’tir.
Türk halkı sizleri asla unutmayacak, minnet ve şükranla anacaktır.
Sizler ölmediniz, Cennet’te ve Türk halkının kalplerinde yaşayacaksınız.
Ruhlarınız şad olsun.
Ey Gazilerimiz, Allah sizlere şifa versin, sağlıklı ömür versin, ailelerinize ve Türk halkına bağışlasın.
Ey Şehit ve Gazilerimizin aileleri başınız sağ olsun.
Bu vatanın bölünmemesi için aslanlarımızı şehit verdik.
Allah sizlere sabır versin. Bizler de sizlerin birer evlatlarınız, siyasiler unutsalar dahi bizler sizleri asla unutmayız. Çünkü bizler Vefa’nın semt adı olmadığını biliriz.
İşte Davutoğlu’nun skandal konuşmasının tam metnini okumak istiyorsanız bu link ile Başbakanlık resmi web sayfasına bağlanın.
http://www.bbm.gov.tr/Forms/pgNewsDetail.aspx?Type=4&Id=15788

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir