Siyasette bayram olmaz mı?

TÜRK SİYASETİNDE BARIŞ VE KARDEŞLİK YOK AMA KAVGA VE HAKARET VAR
Türk siyasi hayatında yıllardır yaşanan partiler arası mücadelede maalesef kalite ve seviye çok düşük. Siyasiler ve tabii partilerin bir numaralı yetkilileri olan Genel Başkan’ları birbirlerine ağır hakaretler yönlendiriyorlar. Hele hele seçim dönemlerinde hakaretler havada uçuşuyor.
Mübarek Kurban bayramının arifesinde tüm siyasi parti mensuplarına ve Genel Başkanlara bir çağrı yapmak istiyorum.
1 Kasım Milletvekili seçimini bir “Bayram Havasında” yaşamak istiyoruz. Siyasette de “Barış ve Kardeşlik” yaşamak istiyoruz.
Meydanlarda yapılan mitinglerde, parti temsilcilerinin açıklamalarında elbette siyasi eleştiri olacak, olmalı tabii ama hakaret, küfür, tehdit, şantaj asla olmamalı.
Liderler 7 Haziran seçim sonrası gördüler ki aslında birbirlerine muhtaçlar. Koalisyon görüşmelerini büyük bir olgunlukla yaptılar.
Peki, meydanlarda, siyasi platformlarda bu centilmenlik neden yok?
Neden eleştirilerimizi hatta biraz da mizah ile süsleyerek yapmıyoruz?
Hadi bakalım bu bayram siyasette de bayram getirsin Türk Siyasi hayatına. AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Cadde sokaklara bayrak asmayalım, çevre kirliliği ne neden olmayalım çağrısına da yürekten katılıyoruz
Balık baştan kokmasın bu seçimde, haydi Recep Tayyip Erdoğan 1 Kasım seçimi öncesi tüm partilere bir çağrı yap ve Davutoğlu’nun başlattığı bayrak kampanyasına bu seçimde Bayram getirmek için hakaret ve küfürsüz bir seçim için de ilk adımı sen at.
Haydi, Davutoğlu, Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Demirtaş ve eş başkanı Siyaset meydanları 1 Kasım’da Barış görsün, kardeşlik görsün, elbette eleştiri görsün ama hakaret, küfür ve kavga görmesin…
İnanın başarırsınız.
Hepinize ve Türkiye’ye
Hayırlı Bayramlar dilerim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir