Son döneminde rant peşinde

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. MEVLÜT KARAKAYA MELİH GÖKÇEK’İ ELEŞTİRDİ:

Ankaralılar kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinden itibaren işlerine gitmekte çok büyük zorluklar yaşadılar. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karakaya Melih Gökçek’i, “ Ankara’nın ne karı, ne yağmuru, ne çamuru, ne ulaşımı Gökçek’in umurunda değil. Son döneminde tek derdi rant yaratmak” dedi.
Meteorolojinin günlerdir uyarmasına rağmen Ankaralılar dün okulların da tatil edilmesine rağmen iş yerlerine gitmekte çok büyük zorluklarla karşılaştılar.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Caddeleri açmakta yetersiz kaldı. Sokaklar ise ilçe belediyeleri tarafından temizlenemeyince Ankaralılar saatlerce yollarda kaldılar, trafik kazaları da arttı.
2014 Mart ayında yapılan seçimlerde Melih Gökçek’in rakibi olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlut Karakaya Anakaralıların yaşadığı sıkıntıları, “ Başkan Gökçek son döneminde artık hizmeti bıraktı ve “nasıl rant yaratırım?” derdine düştü” dedi.
Karakaya, “Ankara’nın ne karı, ne yağmuru, ne çamuru, ne ulaşımı Gökçek’in umurunda değil. Son döneminde tek derdi rant yaratmak” diye konuştu.
Oğlunun televizyonuna çıkarak siyaset yaptığını, Ankaralıların sorunları ile hiç ilgilenilmediğini anlatan Karakaya şunları söyledi:
“ Ulaşım sorunu Ankaralıların en büyük derdi oldu. Kent merkezlerinde verilen yüksek rantlı binalar, rezidanslar şehir merkezinin trafiğini kilitledi. Kaldı ki kar yağınca görüldü ki Gökçek’in umurunda değil Ankara’nın sorunları.
Yağmur yağıyor, alt geçitler göle dönüşüyor, trafik felç oluyor. Kar yağıyor yollar ve kaldırımlar buz pateni salonlarına dönüşüyor saatlerce yolda kalıyor araçlar, kazalar mal kaybına yol açıyor.
Hükümet çıkardığı yasa ile Büyükşehirlerin yetki alanlarını il sınırları olarak belirledi. Gökçek ve ekibi bu rantları ortaya çıkarmak ve rant yaratmak için çalışıyor. Ankaralıların sorunlarına çözüm arayan yok. Metro’yu Ulaştırma Bakanlığı, Doğalgazı özel şirkete bırakan Belediye rant yaratmayı bıraksın, halkın sorunlarına çözüm üretsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir