STOP FETO GULEN Erdoğan görmedi Sonsöz gördü

STOP FETO GULEN Erdoğan bu sloganları taşıyan kamyonları görmedi ama Sonsöz gördü…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika ziyareti sırasında Washington ve New York caddelerinde AKP şarkısı çalıp Recep Tayyip Erdoğan anonsu yapan kasalarındaki TV’lerde “STOP FETO GULEN VE STOP PKK=PYD=YPG” yazan kamyonlar gezdirildi.

STOP FETO GULEN VE STOP PKK=PYD=YPG yazan kamyonlar Amerikalılar tarafından ilgi ile izlendi ama Türkçe şarkıda “Recep Tayyip Erdoğan’ın adı dışındaki sözleri de tabii ki anlamadılar. Kamyonların kasalarındaki televizyonlarda Türk ve Amerikan Bayrakları da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Amerika’da yaşayan AKP’lilerin hazırladığı tahmin edilen algı kamyonları Erdoğan’ın Amerika ziyareti sırasında Washington ve New York caddelerinde AKP şarkısı çalıp Recep Tayyip Erdoğan anonsu yaparak tur attılar.

ERDOĞAN TRUMP GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, BM Genel Kurulu toplantılarına ev sahipliği yapan ABD’de bir araya geldi. Görüşme 50 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lotte New York Palace Otel’de, ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

Stop feto gulen erdoğan görmedi sonsöz gördü
Stop feto gulen erdoğan görmedi sonsöz gördü

Görüşmeden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, kısa bir açıklamada bulundu. ABD Başkanı Trump “Sayın Erdoğan’ın ABD ile çok iyi ilişkileri var. Sizinle tanışmak benim için büyük mutluluk.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız. Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına

“Birleşmiş Milletler Genel Kurulu vesilesiyle bulunduğumuz Amerika’da değerli dostum Donald ile bugün heyetlerarası ve ikili görüşmeyi gerçekleştireceğiz.”

sözleriyle başladı.

“İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum.”

Cumhurbaşkanı görüşmenin ardından, Trump ile görüşmesinin iyi geçtiğini söyledi. İki liderin görüşmesinde gündem ağırlıklı olarak Kuzey Irak ve Suriye oldu.

İKİ LİDER MUTABIK KALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmede, bölgesel meselelerin çözümü için iş birliğinin geliştirilmesi. Tüm terör örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi hususlarında mutabık kalındığı bildirildi.

İki liderin, 25 Eylül 2017 tarihinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin gerçekleştirmeyi planladığı referanduma karşı oldukları ifade edilerek, bu tür bir adımın ciddi sonuçları olacağının vurgulandığı belirtildi. Türkiye-ABD iş birliğinin geliştirileceği belirtildi.

Terör örgütüne karşı, başka bir terör örgütü ile işbirliği yapılmaz haberimize bir göz atın!