Terör Türkiye’de, dünya nerede..?

FRANSA’DA Charlie Hebdo’ ya saldıran teröristler 12 kişiyi öldürdü, Başbakan Davutoğlu ile 50 ülke lideri cenazeye katıldı…
Suruç’ta 32 vatandaşımız hain saldırıda hayatını kaybetti. O günden bu yana her gün subaylarımız, polislerimiz saldırıya uğruyor şehit oluyor.
EY DÜNYA ÜLKELERİNİN LİDERLERİ NEREDESİNİZ? Fransa’daki terörü lanetlediniz ama Türkiye’deki terör için bilin ki bizler de sizleri lanetliyoruz…
Ocak ayı başında Fransa’da yayınlanan mizah dergisi Charlie Hebdo’ya saldırı düzenlendi. Kalaşnikof ile düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Paris’te saldırıyı protesto etmek için 1,5 milyon insan yürüdü.
Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika Başbakanı Charles Michel, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Mali Cumhurbaşkanı Boubacar Keita ve Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou olmak üzere 50 ülkenin lideri yürüyüşe katıldı ve terörü lanetlediler.
Gelelim ülkemizdeki teröre. Suruç’ta masum vatandaşların yürüyüşünde canlı bomba patlayınca 32 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Hemen arkasından 2 polisimiz evlerinde uyurken PKK’lı kalleş teröristleri tarafından şehit edildi.
Subaylarımız, polislerimiz her gün tuzaklara düşürülüyor, askeri ve polis merkezlerine ağır silahlarla saldırılıyor.
Askeri kışlaya 2 ton patlayıcı yüklü traktör ile saldıran PKK 3 erimizi şehit etti, 3’ü ağır 30 dan fazla askerimiz yaralandı, kışla binası tanınmaz hale geldi.
Evet, Obama Suruç baskınından sonra aradı. Ancak anladık ki hedefi taziye değil, İncirlik üssünün Amerikan savaş uçaklarına açılmasıymış.
Aslında 35 yıldır süren PKK terörüne bırakın karşı çıkmayı destekleyen batılı ülkeleri biliyorduk.
Ancak Ocak ayında Paris’te 50 ülkenin lideri terörü protesto ve lanetleme yürüyüşüne katılınca, “bu bir başlangıç olsun terörle mücadelede “ diye umutlanmıştık.
Gördük ki Fransa’da olan teröre koşarak giden dünya ülkelerinin liderleri terör ülkemizde olunca görmüyor, duymuyor ve tepki göstermiyor.
Ne diyelim, Paris’te sizler terörü lanetlediniz, biz de şimdi ülkemizdeki terörü görmediğiniz için sizleri lanetliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir