Türkiye’den özür dile..!

CANLI YAYINDA ŞOV YAPIP GÖSTERDİĞİ KARAKUTU TÜRKİYE’Yİ AKLADI PUTİN’E ÇAĞRI:

Türk Hava sahasını ihlal eden uçağı “Rusya’nın olduğunu bilmeden” düşürdük. Çünkü Rusya yapımı SU24 savaş uçağını Suriye de kullanıyordu. Putin düşen uçağının kara kutusunu da delil göstererek “sınır ihlali yok” diye Türkiye’ye saldırdı. Kara kutu ise bozuk çıktı.
Türkiye dünyanın en zor ve karmaşık coğrafyasının tam merkezindedir inanın. Dünyanın en önemli enerji kaynaklarının da geçiş yoludur Anadolu.
Suriye ile devam eden kriz ise sadece Türkiye’nin değil dünya devlerin ellerinin de karıştığı çok bilinmeyenli bir denkleme dönüştü.
F-4 uçağımızı Akdeniz’de düşüren Suriye’ye “sınırımızdan uzak dur” mesajları verdi Türkiye defalarca.
2 Milyonu aşkın sığınmacıya kapısını açan Türkiye gerek Irak gerekse Suriye sınırında PKK olsun IŞİD olsun askeri önlemler almaya ve sınır ötesinde IŞİD’e karşı hava harekatlarını Amerika ile birlikte olsun yalnız olsun yapmaya başladı.
İşte bu kritik günlerde Türk Hava sahamızı ihlal eden Rusya yapımı 2 adet SU24 savaş uçağı tüm uyarılara rağmen hava sahamızı terk etmediler. Kendisini tanıtan sistemi kapalı olan savaş uçaklarından bir tanesi hava sahamızı terk etti, kalanı ise düşürdük.
İlk açıklamalarda Rusya yapımı uçak olduğu ve kimliğinin belirlenemediğini açıkladı Türkiye. Ancak kısa süre sonra Rusya Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı düşen uçağın kendilerine ait olduğunu açıkladı.
Türkiye anında radar izlerini, telsiz konuşmalarını açıkladı ama Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye’nin Rusya’ya ait uçağı bilerek düşürdüğünü ve kendilerinde de bilgiler olduğunu çok sert sözlerle açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla görüşme talebine yanıt dahi vermeyen Putin çok sert karşılık verileceğini açıkladı.
Bu arada ölen Rus Pilot Türkmen gruplar tarafından Türkiye’ye teslim edildi ve Askeri resmi tören ile Rusya’ya gönderildi cenaze.
Putin Savaş uçaklarının kara kutusunu bulduklarını canlı yayında açıklayarak ilgili ülkeleri Karakutu mesajını dinlemeleri için davet ederken, “ İşte bu Karakutu uçağımızın Türk hava sahasına girmediğini kanıtlayacaktır” dedi.
Ve düne kadar Türkiye ile tüm ekonomik ilişkilerini durduran, Trük İşadamlarını, öğrencilerini Rusya’da gözaltına aldıran, Türk Bankalarına baskın düzenleyen ve Türkiye’den meyve sebze almayı durduran Putin bir anda sustu kaldı.
Şimdi sıra bizde yani Rusya Devlet Başkanına çağrı yapma sırası bizde ve bizde bu çağrıyı yapalım:
PUTİN TÜRKİYE’DEN ÖZÜR DİLE…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir