Uluslararası Terör Teşkilatı kurulmalı

Fransa’ya geçmiş olsun. İkiz kulelerin uçakla vurulmasından sonra bu kez dev kamyon ile Nice’de milli gün kutlaması yapanlara saldıran terörist 84 kişinin (şimdilik) 100’den fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu.
Global terör hangi ülkeyi ne zaman nasıl vuracak belli olmuyor. Türkiye’nin başının belası PKK terörünü yıllarca destekleyen gelişmiş ülkeler değil mi? Teröristlere sığınma hakkı veren, televizyon yayınlarına izin veren, büro kurmalarına para toplamalarına göz yuman onlar değil mi?
Dün yazımda PKK terörünün başı Murat Karayılan’ın ileri teknoloji ile Türkiye düşmanı ülke tarafından nasıl korunduğunu yazdım.
Teröristlerin kullandığı silahların üretildiği ülkelere baktığınızda da işte bu terör destekçisi ülkeleri görürsünüz.
Asla oh olsun demem, demeyeceğim.
Ama onlara soracağım, hala teröre destek verecek misiniz?
40 yıla yaklaşan terör saldırılarının aldığı boyutu bu süre içinde defalarca uluslararası platformlara taşıyan Türkiye’yi dikkate almadılar.
Birleşmiş Milletler, NATO gibi artık modası dahi geçmeye başlayan kuruluşların global teröre karşı kılını kıpırdatmaması dikkat çekici değil mi?
Amerika’nın önderliğinde başlatılan “Arap Baharı “ projesi Terör olaylarını arttırmıştır.
Bahar yaşayan ülkelerde iç karışıklıklar bir yana terör örgütlerinin hakimiyet kurmasına neden olmuştur.
Denir ya “yaptığın pisliği temizle” diye işte başta Amerika ve destekçisi ülkelerin bu terörü sonlandırmak için gerekeni yapmaları gerekir.
Gün bugündür. Daha fazla masum sivilin hayatını kaybetmemesi için Uluslararası Terör Merkezi kurulmalı, istihbarat işbirliği ile ortak mücadele yöntemleri belirlenip acilen uygulamaya konulmalıdır.
Geçmiş olsun Fransa ve inşallah bu son olsun dünya…