Vefalı siyasetçiler

Gazeteci Ünal İnanç’ın cenaze törenine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Eski Bakanı İsmet Sezgin ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Devlet Bakan Esat Kıratlıoğlu, Ulaştırma eski Bakanı Enis Öksüz, Emniyet eski Genel Müdürü Saffet Arıkan Bedük, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve gazeteci katıldı.
Biz gazeteciler görevde olduğumuz yani aktif gazetecilik yaptığımız günlerde siyasiler ve bürokratlar haberlerini kullanmamız için bizlere çok önem verirler.
Ne zaman işsiz kalsa bir gazeteci inanın etrafında tek bir siyasetçi ve bürokrat kalmaz.
Bu günleri yaşayarak gören 46 yıllık bir gazeteci olarak Sonsöz Gazetesinde Genel Yayın Koordinatörü olduğum günlerde gerçek gazeteci dostu olarak bilinen Abdi abime ( İmtiyaz sahibimiz Abdi Pehlivan ) “ ölen Gazeteci ve yakının vefat ve taziye ilanlarını siz, ben, gazetemiz çalışanları ve basın meslek kuruluşları adına ÜCRETSİZ yayınlayalım. Ayrıca doğum, nişan, düğün, mezuniyet gibi meslektaşlarımızın haberlerine de geniş yer verelim “ dedim. Abdi abim de çok olumlu bulduğunu belirterek sağ olsun destek verdi.
Bütün Basın meslek Kuruluşlarına bu duyuruyu yaptım. Ayrıca Gazetemizi dağıtan ve satan tüm bayi ağını da bu kapsama aldık.
İşte geçtiğimiz günlerde Medyanın duayen isimlerinden Ünal İnanç’ın vefat haberi gelince 1. Sayfadan sürmanşet yapıp, ikinci sayfada da tam sayfa yer ayırdık.
Cumartesi günü Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İçişleri Eski Bakanı İsmet Sezgin ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Devlet Bakan Esat Kıratlıoğlu, Ulaştırma eski Bakanı Enis Öksüz, Emniyet eski Genel Müdürü Saffet Arıkan Bedük, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve gazeteci katıldı.
1990’lı yıllardan bürokrasiden tanıdığım CHP lideri Kemal beyin yanına giderek cenaze törenine katılmasından dolayı teşekkür ve tebrik ederek şükranlarımı sundum.
İsimlerini tek tek sayamayacağım onlarca gazeteci meslektaşımın da Ünal abimizi son yolculuğunda yalnız bırakmadığını vurgulamak isterim.
Cenazeye katılan tüm siyasetçilere, bürokratlara, gazetecilere eş dost yakınlarına, başsağlığı ve sağlıklı uzun ömür diliyor, şükranlarımı sunuyorum.
İşte bu duygularla tüm siyasetçilere şu çağrıyı yapmak istiyorum:
Vefa sadece semt adı değildir.