Yıldırım, af var mı?

SONSÖZ HABER YAPTI, FOX TV, FLASH TV, STAR TV GÜNDEME TAŞIDI AMA

2014’ün Mart ayında yerel, Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı , 2015’de ise 7 Haziran ve 1 Kasım genel milletvekili seçimleri yapıldı.
Bürokratlar “vatandaş iktidara kızmasın” diye kat kat cezaları göndermediler.Ceza yağmuru başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım siyasetin güler yüzü, Türkiye’nin dev projelerinin mimarı, AK Parti’nin vazgeçilmez ismi. Günlerdir HGS ve OGS’de uygulanan KAT KAT CEZALAR karşısında suskun. On binlerce Mağdur AF bekliyor…
Bürokrasi ve siyaset iç içedir.
Yani bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır.
Ancak bürokrasi siyasetçileri isterse rezil, isterse vezir eder.
2014’de önce Yerel Seçim, sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadık.
Siyasiler yani iktidarda bulunan AK Parti kazansın diye bürokratlar anlaşılan o ki otoyol cezalarını saklamışlar.
“Vatandaş kızıp oy vermez” mantığını ortaya koymuşlar.
2015’e gelince de Haziran’da ve sonra tekrarı Kasım’da yapılan Genel Milletvekili seçimi var diye 2014’ün cezalarını vatandaşlara tebliğ etmemişler.
Belki on binlerce, belki yüz binlerce ceza son 10 günde vatandaşlara tebliğ edilmeye başlanınca facia gibi durum ortaya çıktı.
1-3-5 değil, 100-300-500 değil ceza sayısı belki binlerce.
MHP ve CHP Meclis’e taşıyor, Sonsöz haber yapıyor, FOX TV, STAR TV ve Flash TV başta televizyonlar, radyolar, gazeteler ve web sayfaları haber yapıyorlar ama
İlk sorumlu Karayolları Genel Müdürlüğünden tek satır açıklama yok.
Eeee tabi ki sesleri çıkmaz çünkü siyasi bir karar alarak vatandaşı mağdur ettiler, hukuku, hakkı ve tüketici haklarını çiğnediler.
AK Parti’ye destek için cezaları tebliğ etmediler.
2. Sorumlu ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıdır. Uzun süre de tarafsız Bakan tarafından yönetildi ama bu bakanlığın gerçek Bakan’ı Binali Yıldırım Mart 2015’de İzmir’den Belediye Başkan adayı olduğundan bu yana Bakanlık faaliyetlerinden uzak kaldı.
1 Kasım’dan sonra Binali Yıldırım göreve döndü.
Yıldırım siyasetin güler yüzü, Türkiye’nin dev projelerinin mimarı, AK Parti’nin vazgeçilmez ismi. Günlerdir HGS ve OGS’de uygulanan KAT KAT CEZALAR karşısında suskun. On binlerce Mağdur AF bekliyor…
Sayın Bakan siz ne bekliyorsunuz?
Verin AF kararını yüzbinlerce mağduru toplu infazı yapılan kat kat cezalardan kurtarın vatandaşları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir