Ah Bahçeli ah yaktın bizleri

GÜNÜN EN TARTIŞILAN PARTİSİ MHP’NİN TABANINDAN ELEŞTİRİ
6 Temmuz 1997 tarihli 5’nci Olağanüstü Kongre sonrasında MHP Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli daha sonra yapılan 5 ayrı olağan kongrede de Genel Başkanlığa tekrar seçilerek 18 yıldır MHP’yi temsil ediyor.
7 Haziran seçiminde HDP ile ayni sayıda 80 milletvekili çıkararak Meclis’e giren MHP’nin seçim gecesi muhalefette kalacağını ilan eden Bahçeli koalisyon kurulması için ortaya 2 önemli şart koydu.
Birincisi AK Partiye söylediği 4 maddeden oluşan olmazsa olmaz şart,
İkincisi ise HDP destekli CHP-MHP koalisyonuna karşı olduğu şartıdır.
MHP üst düzey yöneticileri ile yaptığımız sohbette MHP’den AK Partiye giden oyların gerekçesi olarak MHP tabanında oluşan şu şikâyet ortaya çıktı:
“Ben açım, işsizim, fakirim, vatanın bekçisiyim, ülkücüyüm, 13 yıldır külfeti, sıkıntıyı ben çekiyorum AKP’li seçmen ise çocuğunu işe sokuyor, maddi ve ayni yardım alıyor .”
Ve işte 1 Kasım’da MHP tabanının oylarının AK Parti’ye kayışı için ortaya konan son ve önemli şikâyet:
“Devlet Bahçeli ve Parti Genel merkezi ilkelerden bahsediyor AKP ile koalisyon kurmuyor. Kursa bizler de AK Parti seçmenin aldığı tüm yardımlara kavuşacak ve sorunsuz rahat bir yaşam sürdüreceğiz. Madem Koalisyon kurmuyor, biz de oylarımızı AK Parti’ye veririz”
İşte MHP’li seçmen bu görüşlerini Parti Genel Merkez ile İl ve ilçe Başkanlıklarına dile getirirken kalan MHP’liler ise, “ah Bahçeli ah yıktın bizleri” diye uyguladığı politikalar nedeniyle şikâyet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir