AK Parti’nin belge imha operasyonu

ANKARA KULİSLERİNDEN YENİ HÜKÜMETİN GECİKMESİ KONUSUNDA ÇOK ÖNEMLİ İDDİA
PARALEL YAPI İLE RAKİP PARTİLERİN ELİNE GEÇECEK VE AK PARTİYİ SUÇLAYACAK NİTELİKTE BELGELER DAVUTOĞLU HÜKÜMETİNİN TALİMATI İLE TEK TEK SAPTANIP İMHA EDİLİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hükümeti kurma görevi vermemesi kamuoyunda tepki yaratırken teamüllere aykırı olarak süreyi uzattığı öne sürülüyor.
Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu geciktirmedeki amacı ne olabilir. İşte bu konuyu araştırırken bir bürokrattan çok önemli bir iddia duydum.
Uzun yıllardır yakından tanıdığım ve bir Bakanlığın Merkez Teşkilatında görevli bürokrat arkadaşım, “Bakan Bey’den şifahi talimat geldi. 12-13 yıldır belgelere yansıyan bazı kararların, talimatların ve uygulamaların AK Parti aleyhine ileride kullanılmaması için imha edilmesi talimatı verildi ” diye bu iddiayı anlattı.
Gerçekten olay yaratacak bu operasyon iddiasının detaylarını da sordum. Bürokrat, “Bu operasyonun iki nedeni var. Birinci neden bürokrasi içinde bulunan ve son yıllarda kendilerini başarıyla gizleyen Fethullah Hoca cemaatine mensup bürokratların eline geçmemesidir. İkinci neden ise siyaseten rakip partilerin ellerine geçmemesi gereken belgelerdir” diye konuştu.
12-13 yıllık belgelerin ayıklanması için elbette uzun bir süre gerekiyordu.
İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni hükümet kurulması için henüz talimat verilmemesinin bir diğer gerekçesi de bu belge operasyonu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir