AKP: Ümmetin geleceğine sahip çıkıldı

AKP: Ümmetin geleceğine sahip çıkıldı. AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz: “Milletimiz bu seçimde verdiği kararla ülkenin, ümmetin geleceğine sahip çıkıldı” dedi.

AKSARAY (AA) – AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, AK Parti’nin genel seçimlerde tek başına iktidar olmasına ilişkin, “Milletimiz bu seçimde verdiği kararla ülkenin, ümmetin geleceğine sahip çıktı” dedi.

İnceöz, AK Parti İl Başkanlığı binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde aldıkları seçim sonucunun çok önemli olduğunu söyledi.

Bu anlamda kendilerine dersek sağlayan herkese teşekkür eden İnceöz, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın 1 Kasım’da vermiş olduğu sonuca son derece sevindik. Milletimiz bu seçimde verdiği kararla ülkenin, ümmetin geleceğine sahip çıktı. Milletimiz, 7 Haziran seçim sonuçlarından sonra tek başına iktidar olmanın ne kadar ehemmiyetli, ne kadar önemli olduğunu gördü. Bunun üzerine hemşehrilerimiz, aziz milletimiz kendi geleceğine sahip çıktı. Milletimiz, 2023 hedefleri olan ve istikrardan yana bir tercihi kullandı. Şu an Aksaray olarak resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye sıralamasında en çok oy almış iller içerisinde 5. sırada görünüyoruz. Ben bu anlamda tüm hemşehrilerimize, milletimize bizi tekrar iktidara taşıdıkları için teşekkür ediyorum.”

– “Çok ciddi bir oy oranı artışıyla bu seçimde 3 milletvekilimizi çıkardık”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay ise Aksaraylıların Türkiye’ye sahip çıktığını ifade etti.

Daha önce bu seçimin artık siyasi bir yarışın ötesinde memleket meselesi olduğunu söylediğini anımsatan Karatay, “Çok ciddi bir oy oranı artışıyla bu seçimde 3 milletvekilimizi çıkardık. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Partimiz 7 Haziran’da 122 bin oy alırken bu seçimde 30 bin oy artışıyla 151 bin civarında oy almıştır. Bu anlamda destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir