Atatürk’e bu saygısızlığı Ancak istifa temizler…

Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Mustafa Kemal’e çok büyük vefasızlık…
“ Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır…” Ey Prof. Dr. Mehmet Görmez yazımda anlatacağım bu sözü yaz bir tarafa. Başkanlığını yaptığın Diyanet işleri Başkanlığını da Türkiye Cumhuriyetini de Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları kurdu.
Cuma hutbesini Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılına ayıran Diyanet 595 kelime ile şehitlerimizi anarken Zaferin Başkomutanı olan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve 3 Mart 1924’te 91 yıl önce Diyanet’i de kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü tek kelime ile anmamak büyük hatadır, çok büyük ayıptır, tarihimize saygısızlıktır.
Ne yazacağımı nasıl yorumlayacağımı bilmiyorum. Başlıklarda ve spotlarda duygularımı haykırdım.
Dönemin Başbakanı İnşaat Yüksek Mühendisi Süleyman Demirel Türkiye Büyük Millet Meclisinde eleştirdiği CHP lideri rahmetli Bülent Ecevit’in tahsil durumu ile lise mezunu olduğunu vurgulayarak küçük düşürücü sözler söyleyince kürsüye gelen rahmetli Başbakanlardan Ecevit, “ Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır” diye yanıt verir.
Fazla söze gerek yok. İşte bu nedenle yazdırdım.
Bugün ülkemizin her köşesinde ezanlarımız okunuyor, insanlarımız özgürce ibadetlerini yapıyorlarsa, Emperyalist ülkelerin topraklarımızı işgal etmeleri şehitlerimizin kanları ile engellendi ise unutmamamız gereken isim Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Ey Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez. Ben de hiç uzun uzun yazmayacağım. Yazarsam çok ağır kelimeler kullanacağım.
“ Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır…” Ey Prof. Dr. Mehmet Görmez bu atasözünü yaz bir tarafa dedim ve öyküsünü de anlattım.
Unutma, Başkanlığını yaptığın Diyanet işleri Başkanlığını da Türkiye Cumhuriyetini de Mustafa Kemal Atatürk kurdu.
Cuma hutbesini Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılına ayıran Başkanı olduğun Diyanet 595 kelime ile şehitlerimizi anarken belki de takdir bekledi.
Çanakkale Zaferinin Başkomutanı olan ve dünyanın önünde saygı ile eğildiği Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk unutma 3 Mart 1924’te 91 yıl önce Diyanet’i de kurdu.
Mustafa Kemal Atatürk’ü Çanakkale Zaferinin 10. yılında tek kelime ile anmamak büyük hatadır, çok büyük ayıptır, tarihimize yapılan affedilmez saygısızlıktır.
Bu saygısızlığı sadece “istifa “ temizler Sn. Görmez…
O koltuğu bir dakika daha fazla işgal etme, artık benim için başkan değilsin, hadi sana güle güle…
Yedi düvelin önünde saygı ile eğildiği ve kutlamak için ayağına geldiği Mustafa Kemal Atatürk izindeyiz.