Bu kadar Atatürk karşıtlığı neden?

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına karşı bazı siyasiler, bürokratlar, öğretim üyeleri, gazeteciler, yazarlar anlaşılmaz bir karşıtlık içindeler… Hedefleri; Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını yıkmak mı, Türkiye Cumhuriyetini bölmek mi, parçalamak mı…? HİÇ HEVESLENMEYİN…
Atatürk’e saygısızlık ve vefasızlık yapıldığı gerekçesi ile Diyanet’in Cuma hutbesini dünkü yazımda konu ettim ve İsmail Küçükkaya’nın da FOX TV’ de gündeme getirmesi ile müthiş bir SMS, e-mail ve telefon yağmuruna muhatap oldum. Çoğu desteklerken, yok denecek kadar az sayıda eleştiri de vardı.
Bu mesajlar üzerine soralım bakalım, “ Bu kadar Atatürk Karşıtlığı Neden? “ dedim.
Ve soruyorum:
Çöküşe bağlı olarak toprakları İngilizlerin, Fransızların, Yunanlıların, İtalyanların işgaline uğrayan ve yok olmak üzere olan Osmanlı İmparatorluğu yerine 19 Mayıs 1919’da başlattığı İstiklal Savaşı ile Türkiye Cumhuriyetini kurmasından mı karşıtsınız?
Osmanlı İmparatorluğunu devam ettirmediği için mi karşıtsınız?
İlke İnkılapları ile Halifeliği kaldırdığı için mi ki savaş ganimeti olarak Yavuz Sultan Selim tarafından getirilmiştir, karşıtsınız?
Halifeliği ve Şeyhülislam makamını kaldırıp laik cumhuriyetin Diyanet İşleri Başkanlığını kuruduğu için mi karşıtsınız?
Harf devrimi ile Latin harfleri kullanarak Türkçe öğrettiği için mi karşıtsınız?
Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin yönetim tarzı olarak Cumhuriyeti kurmasına mı karşıtsınız?
Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdiği için mi karşıtsınız?
Şapka ve kıyafet devrimi yaptığı için mi karşıtsınız?
Güçler ayrılığı prensibi ile Yasama, Yürütme ve Yargı bağımsızlığını getirdiği için mi karşıtsınız?
Sonuç olarak bugün; Ezanlarımız okunuyorsa, özgürce ibadet edebiliyorsak, dil, din, ırk farkı olmaksızın her makam ve mevkie gelebiliyorsak, kadınlarımız toplumun her kesiminde başarılı görevlere imza atabiliyorsa, seçimlerle halkın iradesi Türkiye Büyük Millet Meclisine yansıyorsa, işte bütün bunların ( unuttuklarımızı da sizler ekleyin ) mimarı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Karşıt olsanız ne yazar…
Atam, izindeyiz, kurduğun Cumhuriyetin yılmaz ve yıkılmaz bekçisiyiz…