Binali Yıldırım : Terör Belası son bulacak

Binali Yıldırım kürsüye çıktı ve Temel fıkrası ile sözlerine şöyle başladı. ” Temel konuşma yapmak için kürsiye çıkar ama bakar ki konuşmayı yazdığı kağıt evde kalmış. Sevgili vatandaşlar buraya çıkarken konuşmamı bir ben bir de Allah biliyordu. Şimdi sadece Allah biliyor”

Binali Yıldırım, “19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canlarını veren Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit ailelerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Binali yıldırım : terör belası son bulacak
Binali yıldırım : terör belası son bulacak

Binali Yıldırım 22 Mayıs’ta Genel Kurul yapacaklarını belirterek , ” AK Parti demokrasi şölenine hazır. Kurucusu olmaktan onur duyduğum partime Genel Başkan olmak çok büyük sorumluluktur.” diye konuştu.

Başbakan ve Genel Başkan Davutoğlu’na teşekkür eden Yıldırım, “Cumhurbaşkanından aldığı bayrağı bugüne başarı ile getirmiştir. Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Kendisini seçen parti teşkilatlarına teşekkür eden Yıldırım, ” AK Parti bir dava partisidir. Milletin geleceğini inşa etme partisidir. Kurucu Başkanımız liderimiz başta olmak üzere tüm parti kademeleri ile uyum içinde çalışarak büyük Türkiye için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Yıldırım şunları söyledi: ” Parti programımızı çok geniş şekilde Genel Kurul’da yenileyeceğiz. Buradan Diyarbakır’a gitmeden önce şunu söyleyeceğim. Bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkartacağız”

AK Parti Genel Başkan adayı Yıldırım bugün web sayfasından 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı için şu mesajı yayınladı:

Bundan 97 yıl önce yokluk ve sefalet içinde yaşayan Türk Milleti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesini yakmış, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır.

Bizler, istiklalini gencecik şehitlere borçlu bir milletiz. 97 sene önce, müthiş bir hızla şahadete koşan gençlerimiz sayesinde bir geleceğimiz oldu. İstiklal Harbi’nde gençlik, ümitsizliği kovdu, çaresizliği aştı, korkuyu tuzla buz etti. Onun için, aziz milletimiz, bilhassa gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize, istikbalimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacak; tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.

İnanıyorum ki, Türk gençliği, ülkemizi bugün kardeşliğimize kasteden terör ve benzeri tüm tehditlerin üstesinden gelerek, çok daha parlak, çok daha aydınlık bir geleceğe kavuşturacaktır.

Buna karşın, bizim de gençlerimize karşı sorumluluklarımız bulunuyor. En büyük arzumuz, çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlayabilmektir. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde de gençlerimize daha çağdaş ve müreffeh bir Türkiye bırakmak için çalıştık. Bundan sonra da bu uğurda çalışmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı