Bir linç teşebbüsü CHP ve Bülent Kuşoğlu

Bülent kuşoğlu

Halkımız sanalla gerçeği, doğruyla yanlışı, gerçekle yalanı karıştırıyor, ayıramıyor ki medyaya bir de sanal medya eklendi bu konuda.

Ünlü “Yeşil Kuşak Projesi” bizde Darbesi ile hayata geçirilmeye başlandı.

Bir linç teşebbüsü CHP ve Bülent Kuşoğlu konusuna geçmeden şu gelişmeleri hatırlatayım. 12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesi tüm ülke sağ-sol diye bölünmüş, binlerce gencimizi kaybetmiştik.

12 Eylül Darbesi bir kuşağın devlet tarafından ve devletin arkasındaki güçler tarafından yok edilmesine sebep olmuştu.

Bu kanlı projenin arkasında kimler var ise sağ-sol diye bölünmemizin arkasında da aynı güçlerin olduğunu çok iyi biliyor ve görüyoruz.

12 Eylül sonrası % 10 baraj ile engellenen Meclis’e kaç dönemdir kaç parti girebiliyor bir düşünün.

Bugün sadece 4 partinin Meclis’te olması ve bunların da Türkçü, Kürtçü, İslamcı ve Laik gibi damgalanması 12 Eylül mirasıdır.

Gelelim bugünün siyasetçilerine. 2000’ler öncesi yapısından çıkarılmış durumda…

16 Nisan referandumu sonrası ise oluşturulmaya çalışılan ittifaklarla 2’li bir siyasi yapılandırılmaya çalışılıyor. “Cumhur ittifakı” AK Parti ile MHP arasında kuruldu bile.

Gerilim ve kutuplaşma böylece had safhada körükleniyor.

Oluşturulmaya başlanılan siyasi ve toplumsal yapı Türk siyasi tarihinin en tehlikeli girişimidir.

İttifak kurmaya zorlanan CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu 1980 sonrası kurulan siyasi tezgahlara en başından beri karşı çıkmakta, bu oyunu tüm gücüyle bozmaya ve başarısız kılmaya uğraşmaktadır.

Kılıçdaroğlu partisini Ekmeleddin İhsanoğlu, Mansur Yavaş ve Mehmet Bekaroğlu, gibi isimlere açarak kutuplaşmayı aşmaya çaba gösteriyor.

Bir linç teşebbüsü chp ve bülent kuşoğlu
Bir linç teşebbüsü chp ve bülent kuşoğlu

Türkiye’de 1980 darbesi öncesi sağ-sol çatışmasının küresel güçlerin bir tezgahı olduğunu fark edenlerden birisi de Büyük Birlik Partisini kuran rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu idi.

Yazıcıoğlu’nun şüpheli bir kazayla ölümünün 9. Yıl dönümü için geçtiğimiz hafta, BBP tarafından bir anma toplantısı düzenlendi ve CHP de davet edildi.

BBP DAVETİ

Cumhur İttifakına katıldığını açıklayan BBP’nin bu davetine katılıp, katılmamak için Kılıçdaroğlu’nun karar vermesi gerekiyordu ki kutuplaşmayı aşmak kirli oyunu ve tezgahı bozmak açısından CHP’nin bu anma gecesine partiyi temsilen Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun katılmasını kararlaştırıldı.

Yazıcıoğlu’nun anma gecesine Hükumeti temsilen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti adına parti sözcüsü Mahir Ünal katıldı. Ayrıca Türk-iş Başkanından, Işık Ahmet’e, Kerkük’e, Kıbrıs’a, Mustafa Cemiloğlu’na kadar birçok sivil toplum temsilcisi ve büyükelçi de anmaya katılmışlardı.

CHP adına katılan Bülent Kuşoğlu, konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun şu sözlerini hatırlatarak, büyük alkış ve sempati topladı.

“Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır”

“Firavuna karşı olmak yetmez! Musa’nın da yanında olmak gerekir”

“Bu ülkede dürüst olmak başa beladır ama bu bela başımızın tacıdır”

“Şehit vermekten daha acı bir şey varsa, o da şehit haberi almaya alıştırılmış bir toplum olmaktır”

“Vatanı sevmenin çilesini biz çektik, edebiyatını onlar yaptı”

CHP’nin kutuplaşmaya son veren bu kararı ile Kuşoğlu’nun konuşması kendisini solcu, emperyalizme karşı, hatta 80 öncesi sol-sağ kavgası hala sürüyor sanan bazı sözde CHP’liler tarafından acımasızca eleştirildi.

Hatta Oda TV gibi bazı web siteleri de bu eleştirilere yer verdi.

Türkiye artık eski Türkiye değil, CHP’de eski CHP değil, Saadet Partisi eski Saadet Partisi değil…

Tıpkı MHP’nin eski MHP olmadığı gibi.

Ey aydınlar artık AK Parti’nin ve küresel güçlerin tuzağına düşmeyin.

The post Bir linç teşebbüsü CHP ve Bülent Kuşoğlu appeared first on Sonsöz Gazetesi • Haberler, Güncel Haberler • Ankara Yerel Gazete.

Source: Orhan Uğuroğlu Sonsöz Yazıları