Bu tabutlar neden hala uçuyor ?

9 Günde 3 F-4 E fantom uçağının düşmesi ve 6 pilotumuzun şehit olması yürekleri yaktı
4 kahraman savaş pilotumuzun 2 adet F-4 E 2020 Fantom uçağının düşmesi sonucunda şehit olmalarının acısı yüreklerimizde iken dün yeni bir kaza ile 2 kahraman pilotumuz daha Konya’da düşen F-4 E 2020 uçağımız nedeniyle şehit oldu.
Almanya’ da 100’ e yakın F-4 E uçağının düşmesi nedeniyle Almanların, “ uçan tabut “ adı taktıkları bu uçakları Kıbrıs Barış Harekatından sonra konulan Amerika ambargosu nedeniyle Türkiye İtalya’dan 38 adet F-4 E savaş uçağı satın aldı.
Amerika Birleşik Devletlerinin 1993 yılından bu yana kullanmayarak hurdaya ayırdığı bu uçaklar Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından eğitim ve keşif amaçlı kullanılıyor.
24 Şubat tarihinde Eskişehir havaalanından kalkan 2 adet F-4 E uçağımız görgü tanıklarının ifadesi ile havada çarpışma, Genelkurmay’ın açıklaması ile de alçak uçuş nedeniyle düştü ve 4 kahraman pilotumuz şehit oldu.
İşte bu yüzden bugün Genelkurmay Başkanlığına ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına soruyoruz:
“Tabut “ adı verilenF-4 E’ler hala neden kullanılıyor?
Bu uçakların hurdaya ayrılması için daha kaç şehit vermemiz gerekiyor?
Bu uçakları ne zaman uçuştan kaldıracaksınız?
Bu arada Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin ‘Turaz Şahini 2015’ tatbikatının devam ederken, bir uçağın düştüğü ihbarı ile sarsıldık.