Cemaatçi hakim ve savcılar neden hala görevdeler…?

Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Fenerbahçe’nin şike davasında Paralel yapıya hizmet ettiler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından sürdürülen Paralel yapı ile mücadelede cemaat yanlısı savcı ve hâkimlerin hala görevlerini sürdürmeleri hayretle karşılanıyor.
Avukat Batuhan Yılmaz, “ bir hukukçu olarak bu şekilde ifade etmek istemesem de; tutuklanan Hâkim Metin Özçelik, “amirallere suikast-Poyrazköy soruşturmasında” serbest bırakılan Deniz Yarbay Ali Tatar hakkında 2 gün sonra tutuklama kararı veren 2 hâkimden biridir. Türk Subayı Deniz Yarbay Ali Tatar bu karar sonrası canına kıymıştır. Yetişme tarzım gereği “Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur” söylemi düsturlarımdan biridir. O yüzden bu Hâkimle aynı meşrepten olan insanların “haram yemedik” sloganının hiçbir inandırıcılığının olmadığını ifade etmek isterim” diye görüşlerini açıkladı.
Benzer bir mesaj da amirallere suikast davası soruşturmasında tutuklama kararı verilince intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın kardeşi Ahmet Tatar’dan geldi.
Ahmet Tatar Cemaate bağlı olan polis, hâkim ve savcıların sır gibi saklandıklarını belirterek bu kişilerin bir dönemde kendilerini adeta peygamber gibi gördüklerini söyledi.
Paralel soruşturma kapsamında tutuklu bulunan 63 sanıkla ilgili tahliye kararı veren Metin Özçelik’in, ağabeyi Ali Tatar’ın ölümünden sorumlu olan kişilerin başında geldiğini belirten Tatar şöyle dedi:
“CANIMIZI ÇOK YAKTI”
“Bu kişiler bizim canımızı yaktılar. Canımızdan can aldılar. Başta Metin Özçelik olmak üzere bu kişilerin isimleri hafızalarımıza kazındı. Cumartesi gecesi yaptığı tahliye kumpasıyla o kötü anılar yeniden tazelendi. Metin Özçelik ismi ağzımızda kekremsi bir tat bıraktı. Canımızı yakan o kişi yeniden hafızamızda canlandı.”
“SIR GİBİ SAKLANIYORLAR”
“Başta Zekeriya Öz olmak üzere; Ergenekon, Balyoz, Oda TV, şike davasında görev yapan hâkim ve savcıların hepsi bu hukuksuzluğun bir parçasıdır. Bunlara bir görev verilmiş. Görev tanımlarına harfiyen uyuyorlar. Ağabeyim Ali Tatar yapılan itiraz gerekçesiyle tahliye edildi. Daha sonra kendi savcılarının itirazıyla yeniden tutuklandı. Ağabeyim gururuna yediremeyip intihar etti. Bu kişilerin karar emrini nereden aldıkları belli. Bir kere pisliğe bulaştılar. Artık hukuk dağıtamaz, mesleklerini yapamazlar. Cüppeleri ellerinden alınmalı.  ”
Ahmet Tatar, “Bu kişiler cemaat oyununun bir parçası olmuş. Dümenle şu anda içeride yatan cemaat üyelerini kurtarmak için kendilerini  feda ettiler” dedi.