CHP bu kafa ile Ba şa ra maz

HEDEF 2019’DA YAPILACAK CUMHURBAŞKANI İLE GENEL VE YEREL SEÇİMLER DEĞİL, KILIÇDAROĞLU’NU YİNE SEÇMEK

Neden mi? CHP 1 Kasım seçiminde Bala’da % 14, 3 AK Parti İSE % 64,1 oy aldı. Bu büyük yenilgiye rağmen 4 gün önce İlçe Başkanı yeniden seçildi. 7 Haziran’da kaybettiklerini kazanmak için AK Parti 4 ay öyle bir çalıştı ki %9 oyu ile tek başına iktidarı geri aldı.
Eski seçimler yeni seçimler geliyor, geçiyor CHP’nin tek başına neden iktidar olamadığı tartışılıyor. “Türk halkı sağ eğilimli” gibi bir mazeret de CHP’nin içine, örgütlerine kanser gibi bulaşmış.
CHP’liler inanır ama ben inanmam bu sokak mazeretlerine. Her işte olduğu gibi siyasette de başarılı olmak için çalışkan ve başarılı kadrolara ihtiyaç vardır.
Ticarette başarısızlık iflas, siyasette başarısızlık muhalefet sonucu doğurur.
Türk siyasetinde örgütsel çalışma açısından “Erbakan Modeli” başarının anahtarıdır.
Kapı-kapı, sokak-sokak, mahalle-mahalle, belde-belde, ilçe-ilçe ve il-il örgütlenme, üye kaydetme, seçmen çalışması yapmaktır Erbakan Modeli.
7 Haziran’da oyları %40’a düşünce AK Parti seçimlerin tekrarını sağladı. Genel Merkez ve örgütleri kaybettikleri yerlerde 4 ayda çok müthiş bir çalışma yaparak kaybettikleri %9 oyu ve tek başına iktidarı tekrar kazandılar. AK Parti örgütleri seçimden seçime değil her gün “ yarın seçim var” gibi çalışıyorlar.
Gelelim Cumhuriyet Halk Partisine.
CHP Ocak ayında yapacağı Kurultay’a hazırlanıyor. İlçe ve illerde de Kongreler sürüyor. Bu kongrelerde seçilecek ilçe ve il başkanları ile delegeler Kurultay’da oy kullanacak.
Genel Merkez yani Kemal Kılıçdaroğlu mevcut CHP delegeleri ile seçilen Genel Başkan olarak elbette örgütlerine hakim. Yani kendisini destekleyen kadrolar var örgütlerde.
Kılıçdaroğlu’nu Ocak ayındaki Kurultay’da yeniden Genel Başkan seçecek delegelerin kazanması için Milletvekilleri ve görevlendirdikleri parti müfettişleri örgüt kongrelerine katılıyorlar.
Türkiye’de 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı, Milletvekili ve Belediye Başkanlıkları seçimi olmak üzere 3 seçim var. Ama CHP’lilerin bu seçimler umurlarında değil. En azından şimdilik değil.
CHP Bala ilçe Kongresi 3 gün önce yapıldı ve mevcut yönetim tekrar kazandı. Bu Kongreye giden CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu sosyal medyadan şu duyuruyu yaptı:
“BALA ilçe kongremizi gerçekleştirdik. Yeniden İlçe Başkanlığı’na seçilen Sayın Cengiz Ünlü ve Yönetim Kurulu’na başarılar dilerim.
Yeniden seçilen CHP Bala örgütü 1 Kasım seçiminde % 14,3 oy aldı. AK Parti ise % 64,1 oy aldı Yani 4 kat fazla oy aldı.
Bu başarısızlığı yaşayan CHP Bala İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu mükafatlandırılarak yeniden seçilmesi sağlandı.
Allah Allah bu yenilgi neden mükafatlandırılsın derseniz ben de çünkü Genel Başkanlık yarışında rakipleri var derim.
Ve derim ki; CHP bu kafa ile ba şa ra maz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir