İntihar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından engelledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Köprüsü ’nden geçerken korkuluklardan sarkan vatandaşı görünce konvoyunu durdurdu ve korumaları aracılığıyla onu ikna edip intihar girişimini engelledi.

Aştığı köprü korkuluklarına tutunan, zaman zaman kendini sarkıtan vatandaşı fark eden Cumhurbaşkanı konvoyu köprüde durdurdu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ailevi nedenlerle bunalıma giren evli ve iki çocuk babası Vezir Çatraş’ı intihardan vazgeçirdi. Cuma namazını Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kılan Erdoğan, namazın ardından Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilen Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkü’ne doğru yola çıktı. Cumhurbaşkanı’nın konvoyu Boğaziçi Köprüsü’nden geçerken, karşı yönde yaklaşık 1 saattir devam eden intihar girişimine denk geldi.

‘Arabadan çıkaramayız’

Ardından Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Muhsin Köse ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın da aralarında bulunduğu görevliler, korkuluklardan sarkan Vezir Çatraş’ı ikna etmek üzere yanına gitti. Köse ve Varank, Çatraş’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracında kendisini beklediğini ve görüşmek istediğini söyleyerek intihar girişimine son vermesini istedi.  Ancak Çatraş, önce Cumhurbaşkanı’nın kendisini beklediğine inanmadı. Kameralara yansıyan ikna çabası sırasında, Köse’nin, “Cumhurbaşkanı’nı arabadan çıkaramayız gel. Arabada, nasıl göreceksin. Gel dikkat et düşeceksin” sözleri duyuldu.

Yaklaşık 5 dakika süren çabanın ardından Köse ve diğer polisler Çatraş’ı ikna ederek korkuluklardan aldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına götürdü. Makam aracının içinde telefonla konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan elini öpen Vezir Çatraş’la bir süre sohbet etti. Erdoğan yetkililere gerekli talimatı vererek, Çatraş’a yardımcı olunmasını istedi.

Ailevi sorunlar

Cumhurbaşkanı erdoğan boğaziçi köprüsünden geçerken durup intihar engelledi
Cumhurbaşkanı erdoğan boğaziçi köprüsünden geçerken durup intihar engelledi

Siirtli olduğu ve tekstil işinde çalıştığı öğrenilen Çatraş’ın sosyal medya profili incelendiğinde Erdoğan hayranı olduğu anlaşıldı. Sosyal medya hesaplarındaki Erdoğan ve Ak Parti paylaşımları dikkat çeken Çatraş’ın yaklaşık 10 gün önce yaptığı son paylaşımlarından birinde evinden taşınırken çektirdiği fotoğraf yer alıyor. Vezir Çatraş’ın bu fotoğrafla ilgili, “Evlendim evleneli yüzümün gülmediği, evden kurtuluyorum” yorumu dikkat çekti. Çatraş’ın bir başka paylaşımında da “İstanbul beni bitirdi” yorumunu yaptığı görüldü.

İki çocuğu olduğu öğrenilen Vezir Çatraş’ın ailevi problemleri nedeniyle bunalıma girdiği öğrenildi. Çatraş’ın, eski eşinin çocuklarını kendisine göstermediği iddiasıyla böyle bir girişimde bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 30  yaşındaki Çatraş, bir süre önce eşinden boşandı. Eski eşi, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun’a muhalefet ve benzeri suçlardan emniyette kaydı bulunan  Çatraş’a yönelik koruma kararı aldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir