Fatsa ‘da Soyguncular teslim oldu

Ordu Fatsa’da Kuyumcuya giren Soyguncular 1 kişiyi yaraladı 3 kişiyi rehin aldı

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde bir kuyumcuya giren kar maskeli 2 kişi, bir kişiyi yaralayıp 3 kişiyi rehin aldı. Kuyumcunun bulunduğu cadde araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Polis soyguncuları ikna etti. Kriz sona erdi.

Polis uzun süre soyguncuları ikna etmeye çalıştı. 09.30’da başlayan operasyon 18.30’da sona erdi. Zanlılar 9 saat sonra polise teslim oldu.
Ordu fatsa kuyumcu soygunu polis
Ordu’nın fatsa ilçesinde kuyumcuyu soymak isteyen 2 soyguncu nedeniyle polis yolu trafiğe ve vatandaşlara kapattı. polis rehin alan soyguncuları iknaya çalışıyor

Ordu’nun Fatsa İlçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hacı Hulusi Baba Caddesi üzerinde bulunan Hasan Gül’e ait kuyumcuya saat 09.30 gibi kar maskeli iki kişi ellerinde tabanca ile girerek altınları istedi.

Soyguncular, müdahale etmek isteyen Hasan Gül’ün yeğeni Murat Gül’ü tabancayla vurup yaraladı. Kendini dışarı atan Murat Gül, çevredekilerin yardımı ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Kuyumcunun bulunduğu cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

İki soyguncu, Hasan Gül ile iki çalışanını içeride rehin aldı. Polisin ikna çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Operasyon için bölgeye özel harekat şubesi ekipleri de sevk edildi.

Çelik yelekli polisler vatandaşların sokağa girmemesi için önlem aldılar.,Hastaneye kaldırılan Murat Gül ameliyete alınırken hayati tehlikesi olup olmadığı açıklandı.

Fatsa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Soyguncuların can kaybına neden olmadan teslim olmaları için yoğun çaba gösteriyorlar.

Soyuncular Ordu’nun Fatsa İlçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hacı Hulusi Baba Caddesi üzerinde bulunan Hasan Gül’e ait kuyumcuya saat 09.30 gibi kar maskeli iki kişi ellerinde tabanca ile girerek altınları istedi.

Hasan Gül kuyumculara karşı çıkarken dükkanda bulunan Hasan Gül’ün yeğeni Murat Gül sadırganların etkisiz hale getirmek için hızla hareket etti.

Ancak 2 soygunca tabanca ile ateş ederek Murat Gül’ün yaralanmasına neden oldular.

Murat Gün can havliyle dükkandan çıkarak komşu esnaflardan yardım istedi.

Fatsa Emniyet Müdürlüğünün 155 numaralı alo polis telefonunu arayan komşu esn af ayni anda ambulans da çağırdı.

Olay yerinin bulunduğu caddeye çok sayıda polis ekibi ve terörle mücadele polisleri sevk edildi.

İlk önlem olarak yolu trafiğe kapatan polis 3 kişiyi rehin alan 2 soyguncuyu can kaybı olmadan teslim almak için yoğun çaba göstermeye başladılar.

Fatsa Emniyet Müdürlüğüne bağlı çelik yelekli özel timler bir yandan da müdahale edebilmek için her türlü önlemi aldılar.

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde bir kuyumcuya giren kar maskeli 2 kişi, bir kişiyi yaralayıp 3 kişiyi rehin aldı. Polis uzun süre soyguncuları ikna etmeye çalıştı. 09.30’da başlayan operasyon 18.30’da sona erdi. Zanlılar 9 saat sonra polise teslim oldu.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir