FETÖ’ye destek veren başkanlar ne olacak?

Askerler, polisler, öğretim üyeleri, bankacılar, gazeteciler, iş adamları, sporcular, doktorlar, avukatlar, hakimler, savcılar tutuklanıyor 15 Temmuz sonrası.

Ancak siyasi yapıda FETÖ bağlantısı olanlardan hesap sorulmaması da dikkat çekiyor.
Örneğin AK Partili olsun diğer partilerden olsun Belediye Başkanlarından her nedense hesap sorulmuyor.
Himmet adı altında FETÖ’ye maddi destek sağlayanlar suçlu ise, FETÖ yandaşlarına okul, dershane kurup para kazansınlar, militan yetiştirsinler diye arsa tahsis eden Belediye Başkanları suçsuz mu?
Bir örnek vermek gerekirse Ankara’nın en pahalı semti ORAN’da FETÖ’nün en yakın isimlerinden Akın İpek’e Üniversite arsası tahsis edip İpek üniversitesi kurulmasını sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek değil mi?
Gökçek FETÖ’ye tahsis ettiği arsalar ve binalar için, “Tabii pişmanım. Pişmanım ama ben yaptığım işin hayır işi olduğuna inanıyorum. Karşındakinin yanlışlığını bilmeden ona yardım etmek aldatılmış olmaktır” dedi.
Bugün FETÖ’ye himmet adı altında maddi yardım yaptığı için tutuklanan iş adamları da yarın mahkemelerde Melih Gökçek’i örnek verip, “ Devleti yönetenler de yardım yaptılar ama pişman oldukları için haklarında hukuki işlem yapılmadı” diye savunma yaparlarsa ne olacak?
Maddi yardımda bulunan iş adamları, “ Türkçe olimpiyatlarında konuşan hükümet yetkilileri, Belediye Başkanlarını dinleyince biz de hayır için FETÖ’ye yardım etmiştik, pişmanız” deseler ceza alacaklar mı?
Eğer FETÖ ile gerçekten mücadele edilecek ve Türkiye’yi yıkmak, parçalamak ve iç savaşa sürüklemek ya da İslam Cumhuriyetine dönüştürmek için 15 Temmuz’da vatana ihanet edenler cezalandırılacak ise hiç kimse koruma altına alınmamalıdır.