Gülen için iade dosyası 24 gündür bitmedi

FETÖ’cülerin Meclis’i, Cumhurbaşkanlığını, Emniyet’i bombalaması, sivil halka ateş açmaları, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarını derdest etmeleri, tüm deliller ve sanıkların itirafları çok açık ve net iken Gülen için iade dosyası 15 Temmuz’dan bugüne kadar hala Amerika’ya gönderilmedi.

Bu isteklerimize Amerikalılar, “Biz değil yargı karar vermeli” diye yanıt veriyorlar. Sanki Abdullah Öcalan’ı paket edip Türkiye’ye teslim ederken Amerikan yargısının kararı vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Amerika Başkanı Obama ve Başkan Yardımcısı Biden’dan ısrarla Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini istiyorlar.

Amerika’dan heyet geliyor ve FETÖ’nün darbe girişiminin delillerini sorguluyor.

Tamam, da 15 Temmuz’dan bu yana Adalet Baklanlığı FETÖ darbe girişimi konusunda Amerika’ya bir başvuru dosyası gönderdi mi?

Hayır.

Peki, 24 günde neden hazırlanamadı bu önemli dosya?

Gülen’in iade dosyası 24 gündür adalet bakanlığı tarafından tamamlanamadı, bitirilmedi ve amerika'ya gönderilmedi
Gülen’in iade dosyası 24 gündür adalet bakanlığı tarafından tamamlanamadı, bitirilmedi ve amerika’ya gönderilmedi

FETÖ’cülerin Meclis’i, Cumhurbaşkanlığını, Emniyet’i bombalaması, sivil halka ateş açmaları, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarını derdest etmeleri, tüm deliller ve sanıkların itirafları çok açık ve net iken Gülen’in iade dosyası Adalet Bakanlığı tarafından hala tamamlanmadı ve hala Amerika’ya gönderilmedi.

Ama televizyonlarda her toplantıda Erdoğan’a, Yıldırım’da hata muhalefet partileri de Fethullah Gülen’in Amerika tarafından Türkiye’ye iade edilmesini istiyorlar.

AMERİKA İKİYÜZLÜ

Bu Amerika ikiyüzlüdür. Daha önce de yazdım hangi sınır ötesi eylemlerini yargı kararlarına dayanarak yaptılar ki?

Yıllardır müttefiki olan Türkiye’de kanlı darbe girişimi yapan FETÖ’nün 1 numaralı sanığını Türkiye’ye iade etmek için yargı kararlarını beklemeleri gerekmez.

Adalet Bakanlığı da iade dosyasını hızla bitirmeli ve elden hızla Amerika’ya götürmelidir.
Amerika da Gülen’i Türkiye’ye yargı kararı bahanesine sığınmadan acilen iade etmek zorundadır.
Bunu bilir bunu söylerim.

Fethullah Gülen demokratik bir ülkede kanlı darbe girişimi yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, yerine vaktiyle İran’da Humeyni’nin yaptığına benzer bir şekilde İslam Cumhuriyeti kurmaya karar vermiştir.

Yandaşı vatan haini askerleri 15 Temmuz gecesi harekete geçirmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalatmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakalamak, teslim olmazsa da öldürmek için askerin görevlendirilmesini ve operasyon yapmasını sağlamıştır.

250 sivil vatandaş vatana ihanet eden askerlerin talimatları ile şehit edilmiştir.

Düşünün bu durum Amerika Birleşik devletinde olsa ve Gülen benzeri darbeci başka bir ülkede olsa Amerika bu ismi almak için o ülkenin yargı kararını bekler miydi?

Asla. Bu durumda ey Amerika ver şu eli kanlı terörist başı Fethullah Gülen’i de yargı kararı gibi uyduruk bir söylemin büyük ayıbından kurtul.