HGS Cezalarına büyük müjde

HGS Cezalarına büyük müjde. Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollardan 2014 yılında “ihlalli geçiş” yapan 1 milyon 337 bin araç sahibine gönderilen Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları, yeniden hesaplanacak.

HGS Cezalarına büyük müjde. 2014’te kesilen cezalar, araçların kullandıkları mesafenin 10 katı olarak yeniden hesaplanacak. Önceden ceza en uzun mesafenin 10 katı şeklindeydi.

HGS Cezalarına büyük müjde Karayolları Genel Müdürlüğünden geldi. 2014’te köprü ve otoyol geçişlerinde HGS etiketlerinde ya da Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) hesaplarında yeterli bakiye olmadan geçiş yapıldığında ilgili otoyoldaki çıkış noktasına isabet eden en uzak mesafe ücretinin 10 katı ceza uygulandı.

HGS Cezalarına büyük müjde: Söz konusu cezalara ilişkin 14 Nisan 2015’te torba kanunda yapılan değişiklikle araç sahipleri lehine iyileştirme yapıldı. Ancak bu uygulamanın kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla geçerli olması nedeniyle 2014 yılı HGS cezaları, söz konusu tarihteki mevzuat hükümleri gereğince yüksek tutuldu.

Bakanlıktan hgs için vida açıklaması da yapılmıştı... Ogs ve hgs cezalarına müjde
Bakanlıktan hgs için vida açıklaması da yapılmıştı… ogs ve hgs cezalarına müjde
Bakanlıktan HGS için vida açıklaması
Vatandaşların HGS cezaları nedeniyle mağdur olmaması amacıyla TBMM Genel Kurulunda perşembe günü kabul edilen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.
Ogs hgs cezalarına büyük müjde
Ogs hgs cezalarına büyük müjde

Böylece 2014’te kesilen cezalar, araçların kullandıkları mesafenin 10 katı olarak yeniden hesaplanacak. HGS cezalarını yatırmayan kişiler, ödeme yapmaya gittiklerinde düşük olan ücreti ödeyecek. Daha sonra 1 Ocak-14 Nisan 2015 tarihlerindeki ihlalli geçişlere ilişkin cezalar da yeni uygulamaya göre hesaplanacak.

OGS HGS Cezalarına müjde

Karayolları Genel Müdürlüğünce köprü ve otoyollardan 2014’te kaçak geçiş yapan 782 bini HGS abonesi 555 bini hiç abone olmayan toplam 1 milyon 337 bin araç sahibine, 825 milyon lira ceza kesildi. HGS Cezalarına müjdeye göre söz konusu araç sahiplerine gönderilen HGS cezaları da yeni mevzuata göre hesaplanacak.

HGS Cezalarına müjde

HGS geçiş sisteminde ön ödemeli sistem kullanılıyor. Geçiş sistemiyle ilişkilendirilen HGS hesaplarına para yüklemeleri, kredi kartından otomatik ödeme talimatıyla, posta çeki hesabı ödeme talimatıyla, PTT vezneleri ve PTT ATM’leri aracılığıyla HGS acentelikleri vasıtasıyla nakit ödeme şeklinde “epttavm.com” internet sitesinden de günün her saatinde yapılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir